Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 12:19
 
Çözüm Koleji eğitim-öğretime hazır
Van’da yeni eğitim dönemi hazırlıklarını tamamlayan Van Çözüm Koleji Müdürü Nazan Dağdemir, eğitim-öğretim yılına hazır olduklarını söyledi.
EĞİTİM Haberi
Çözüm Koleji eğitim-öğretime hazır

Bak Hele Bak Yusuf Konak kahvaltı salonunda basın mensupları ile bir araya gelen Van Çözüm Koleji Müdürü Nazan Dağdemir, koleje ilişkin bilgiler verdi.
Yeni eğitim döneminin hayırlı olmasını dileyen Dağdemir, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz. Araştırıp sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve bilimsel gelişmeleri takip edebilen nesiller yetiştirmek adına, yeni bir heyecanla değerlendirilmesi gereken yeni eğitim öğretim dönemin, ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını tüm kalbimle temenni ediyorum” dedi.  
Kolejin Van’da eğitim alanında farklı bir ivme kazandıracağını belirten Dağdemir, “Ufukları, idealleri, medeniyet kurma hayalleri olan toplumlar büyük insanlar yetiştirmek zorundadır. Büyük insanları ortaya çıkaran güç ise eğitimde gizlidir. Geçtiğimiz yıllarda Çözüm Temel Lisesi olarak Van’ın eğitime bakan farklı bir penceresi olmayı başardık. 2019-2020 Eğitim-Öğretim dönemi itibariyle de edindiğimiz tecrübeler ve hedeflediğimiz başarılarla Çözüm Koleji olarak İskele Caddesi üzerinde bulunan üç evlerde 7 bin metre kare alan üzerinde inşa edilmiş kampüsümüzde; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeylerinde eğitim vermeye ve geleceğin fenerlerini yetiştirmeye devam edeceğiz. Çözüm Koleji, çeyrek asırlık eğitim ve öğretim tecrübesi, yenilikçi anlayışı, ideal eğitim altyapısı, profesyonel kadrosu, zengin donanımlı kampüsüyle eğitimde Van’ın Çözümü olacaktır” diye konuştu.
Haber: M. Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çözüm, Koleji, eğitim-öğretime, hazır,
Haber Yazılımı