Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 10:03
 
“Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenlikleri"nin ikincisi düzenlenecek
Van’ın Gevaş ilçesinde geleneksel hale getirilen “Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenlikleri"nin ikincisi, 20 Mayıs günü Artos dağı eteklerinde gerçekleştirilecek. Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, herkesi şenliklere davet ederek, “Hep akıllı kalmamak, biraz da deli yaşamak gerekir, memleketin bütün delilerini şenliğimize bekliyoruz” dedi.
KÜLTÜR Haberi
“Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenlikleri

Çekimleri Gevaş’ta yapılan, Tiyatro sanatçısı Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve oynadığı Vizontele filmindeki “Deli Emin” karakterinden yola çıkan Gevaş Belediyesi, geçen yıl “Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenlikleri” adı altında etkinlik düzenlemişti.
Geleneksel hale getirilmesi planlanan şenlikler bu yıl da daha kapsamlı bir şekilde yapılacak.  

 

PROGRAMA DAİR BİLGİ
Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, şenlikle ilgili olarak Grand Deniz Tesisleri’nde basın mensuplarına bilgi verdi. 
Şenliğin 20 Mayıs Cumartesi günü saat 08.00’de Artos Dağı tırmanışı ile başlayacağını belirten Hakan, “Bu tırmanışı Vadi Doğa Sporları Kulübü ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Buradan bisiklet turunun start verileceği alana geçeceğiz.” dedi.

 

İKİ PARKUR
Bisiklet turunun iki parkur halinde olacağını ifade eden Hakan, şu bilgileri verdi:
“Saat 12.00-13.30 arası birinci parkur bisiklet turu olacak. Artos dağı eteklerinden ilçe merkezine doğru hareket edeceğiz. Tabi öncesinde protokol konuşmaları olacak. Ardından yemek molamız olacak. İkinci parkurda ise profesyonel bisiklet grupları ile Akdamar’a doğru hareket edilecek. Ardından paraşüt gösterimiz olacak, yamaç paraşütü yapılacak. Bu etkinliğimizi de THK Van Şube Başkanlığı ekibi ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Tabi saat 18.00’de de ilçe meydanında konser vereceğiz. Bu konserimize de yerel sanatçılarımız katılacak.”

 

“TÜM DELİLERİ BEKLİYORUZ”
Şenliğin amacına ilişkin de bilgi veren Hakan, şöyle konuştu:
“Yine güneşli bir Mayıs gününü geçiriyoruz. Gevaş’ta geçen sene malumunuz, vizyontele filmi Gevaş’ta çekilmesinden mütevellit oradan aldığımız ilhamla 1. Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliğini düzenlemiştik. Bu sene inşallah 2.'sini yapacağız. 20 Mayıs’ta yapıyoruz şenliğimizi. Amacımız biraz doğayla bütünleşmek, Deli Emin karakterindeki o saf, o temiz duygularla filimde taktığı gözlüğüyle dünyaya bakabilmek, doğayla bütünleşmek ve biraz mutlu olmak, o noktada hazırlıklarımızı yaptık. 20 Mayıs’ta bisiklet severleri, doğaseverleri, gençleri, yaşlıları, mutlu olmak isteyen herkesi ve biraz da dünyaya delice bakmak isteyen, bir delinin gözleri ile bakmak isteyen herkesi Gevaş’a davet ediyoruz. Mutlu olmamız gerekiyor, mutlu olmak için de bu tür etkinlikler düzenlememiz gerekiyor. Ben Gevaş’ın doğasını, yeşilini, güzelliğini, Artos’unu ve Deli Emin’in o güzel yüreğini hmek isteyen bütün delileri Gevaş’a davet ediyorum.”

 

YILMAZ ERDOĞAN’A ÇAĞRI
Yılmaz Erdoğan’a da şenliğe katılma çağrısı yapan Hakan, şunları kaydetti:
“Deli Emin ismini, vizyontele ismini kullanmamıza izin verdiklerinden dolayı, bu değeri bizimle paylaştıklarından dolayı vizyonteleye, BKM’ye ve Yılmaz Erdoğan hocama da teşekkür ediyorum. Onların katkılarıyla oluyor bu çalışmalar. Geçen sene gelemediler, fakat Yılmaz hocam sizleri bekliyoruz, memleketin bütün delileri olarak delice dünyaya bakan insanlara Deli Emin’in o güzel duygularını his eden insanlar olarak hocam bu sene gelin bizimle beraber, hatta Deli Emin kostümünü giyerek hep beraber bisikletlerimize binelim, pedalları çevirelim, o sahneyi canlandıralım.”

 

Haber: Adil HARMANCI / M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Deli, Emin, Bisiklet, ve, Doğa, Şenlikleri"nin, ikincisi, düzenlenecek,
Haber Yazılımı