Haber Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 17:46
 
Denetim seferberliği
Yeni normalleşme süreci ile birlikte Türkiye genelinde olduğu gibi Van’da da denetim çalışmaları yapıldı. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez de bizzat denetimlere katılarak, esnaflara pandemi ile mücadelede alınan kararlara uyulmasının öneminden söz etti. Ülkemiz genelinde olduğu gibi Van ve tüm ilçelerinde de denetim seferberliği olduğunu kaydeden Vali Bilmez; "Bütün ilçelerde arkadaşlarımız sahada, sağlık ekiplerimiz, zabıta ekiplerimiz, emniyet ekiplerimiz, jandarma ekiplerimiz, Tarım İl Müdürlüğü ekiplerimiz, hep beraber denetimdeler. Bir taraftan rehberlik ediyoruz, diğer taraftan da mavi rengimizden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah böyle devam eder, mavi rengimizi koruruz." dedi. Vali Bilmez ayrıca Saray ilçesinde taziye kaynaklı yeni vakaların olduğunu dile getirerek, vatandaşlardan bu konuda da azami duyarlılık göstermelerini istedi.
GÜNDEM Haberi
Denetim seferberliği

Soydan Kavşağından başlanarak yapılan denetim çalışmalarına Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in yanı sıra, İl Eminiyet Müdürü Ali Karabağ, Tarım İl Müdürü İbrahim Görentaş, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa berge, Van Fırıncılar ve Lokantacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tuncil ve Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç de katıldı.
Denetim çalışmalarında esnafı tek tek ziyaret ederek uyulması gereken kuralların öneminden söz eden Vali Bilmez, Van’ın durumunun iyi olduğunu söyledi. Denetimlerde, bundan sonraki süreçte tedbirleri elden bırakmamak gerektiğinin altını çizen Vali Bilmez; "Mavi rengimizin devam etmesi için pandemi kurulunca önerilen ve il hıfzıssıhha kurulunca karara bağlanan tedbirlere aynen uyulması gerekiyor" dedi.
Van’ın Saray İlçesinde ortaya çıkan yeni vakalara da değinen Vali Bilmez; "“Saray’da uzun süredir vakamız hemen hemen yok denecek düzeydeydi ama maalesef yine bir taziye kaynaklı, ilçemizin tüm okullarını kapatmak zorunda kaldık. Vanlı hemşerilerimizden taziye konusunda da duyarlılık bekliyoruz”ifadelerini kullandı.

 

“TÜM VAN HALKINDAN DESTEK BEKLİYORUM”

Denetimler esnasında açıklamalarda bulunan Vali Bilmez, şunları söyledi: “Bugün İçişleri Bakanlığımızın öncülüğünde tüm Türkiye'de bir denetim seferberliği başlatıldı. Biz de şuan bu semtte ki iş yerlerimizi denetledik. Esnafımıza şimdiye kadar ki gayret ve desteklerinden dolayı, kentimizin renginin mavi olmasındaki katkılarından dolayı teşekkür ettik. Bundan sonraki süreçte tedbirleri elden bırakmamalıyız. Mavi rengimizin devam etmesi için pandemi kurulunca önerilen ve il hıfzıssıhha kurulunca karara bağlanan tedbirlere aynen uymaya çalışacağız. Yeni dönemde ki tedbirlere uyarak inşallah hayatımızı devam ettireceğiz. Bugün bütün ilçelerde arkadaşlarımız sahada, sağlık ekiplerimiz, zabıta ekiplerimiz, emniyet ekiplerimiz, jandarma ekiplerimiz, Tarım İl Müdürlüğü ekiplerimiz sahada denetimlerde. Bir taraftan hem rehberlik ediyoruz, diğer taraftan da mavi rengimizden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah böyle devam eder. Bugün üzücü bir gelişmemiz Saray ilçemizde oldu. Maalesef orada okullarımızı kapatmak zorunda kaldık, oradan yayılan son üç dört gün ki vaka gidişatına göre ilçenin tamamında okulları tatil etmek zorunda kaldık. İnşallah on gün içinde oradaki bütün vakaları söndüreceğiz. Çünkü Saray’da uzun süredir vakamız hemen hemen yok denecek düzeydeydi. Fakat maalesef yine bir taziye kaynaklı ilçemizin tüm okullarını kapatmak zorunda kaldık. Vanlı hemşerilerimizin taziye konusunda göstermiş oldukları duyarlılıkları bundan sonra da göstermelerini bekliyoruz. Cenaze törenlerine katılabilirler, tabi kurallara uymak kaydıyla ama taziyelerin kesinlikle yasak olduğunu hatırlatmak istiyorum. Kendi sağlığımız için, kentimizin ticareti için bu taziye ortamını oluşturmamamız, oluşturan olursa da o taziyelere gitmememiz ve onlara bir mahalle baskısını uygulamamız gerektiğine inanıyorum. O konuda tüm Van halkından destek bekliyoru. Sizin aracılığınızla da bugüne kadar ki katkılarından dolayı da tüm Van halkına teşekkür ediyorum. Özellikle sağlık çalışanlarımıza, güvenlik kuvvetlerimize de teşekkür ediyorum.”
Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Denetim, seferberliği,
Haber Yazılımı