Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 12:41
 
Destek fide almışlardı, şimdi hasat yapıyorlar
Edremit Belediyesi tarafından pandemi sürecinde çiftçilere ‘Sebze Fidesi’ projesi kapsamında verilen destekler meyvelerini vermeye başladı.
GÜNDEM Haberi
Destek fide almışlardı, şimdi hasat yapıyorlar

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadelede geçtiğimiz aylardan itibaren sıkı tedbirler uygulanırken, tarımsal faaliyetlerin durmaması noktasında ise Edremit Belediyesi de bir dizi çalışma yürüttü. Üretimin desteklenmesi noktasında bir çok çalışmayı hayata geçiren Edremit Belediyesi, çiftçiler için de çeşitli desteklerde bulundu. Vatandaşların evde kaldıkları dönemde çiftçilerin tarlalarının sürülmesine kadar bir dizi destek sunun Edremit Belediyesi, ‘Senin İçin Tarladayım’ diyen çiftçiler için 170 bin de fide desteği sunmuştu. Fidelerin dağıtımından sonra ekinlerini gerçekleştiren çiftçiler, geçen süre içerisinde ise sunulan desteklerin meyvelerini alma dönemine girdi.


“BELEDİYE ÖNEMLİ DESTEK SUNDU”

 

Edremit Belediyesi’nden aldığı fide desteği sayesinde bir çok sera kuran Köprüler Köyü sakinlerinden Ali İhsan Düşünür, hasat döneminin başlamasıyla ürünlerini toplamaya başladı. Yılda yaklaşık 12 ton ürün alacağını ifade eden Düşünür, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a teşekkür ederek, “6 dönümlük bir alanda hem sera, hem de açık üretim yapıyoruz. Yaklaşık 15 yıldan fazla bir süreden itibaren sebzecilikle uğraşmaktayız. Öncelikle bu yıl desteklerinden dolayı Başkanımız İsmail Say’a teşekkür ediyoruz. Zor bir süreçteydik, fide sıkıntısı yaşandığı bir dönemde belediyemizin fide desteği yükümüzü hafifletti ve büyük bir sıkıntıdan kurtulduk. Şimdi de bu desteklerin meyvelerini almaya başladık” ifadelerini kullandı.
 

“VERİLEN FİDELERİN HASADINI YAPMAYA BAŞLADIK”

 

Anne Aliye Düşünür de Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın çiftçilere büyük bir destek sunduğunu belirterek, verilen fidelerin şimdi hasadını yapmaya başladıklarını belirtti. Çocukları ile birlikte fideleri ekip çapalarını yaptıklarını vurgulayan Düşünür, “Çok şükür, artık mahsul alma dönemine geldik. Yaşanan koronavirüs salgını olmasaydı biz büyük bir bostana ekim yapacaktık, ama virüsten dolayı yalnızca seralarımızda ve küçük de olsa açık alanda ekin yaptık. Böylesi bir sürece rağmen emeğimizin karşılığını almaktan son derece memnunuz. Bu konuda başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Destek, fide, almışlardı,, şimdi, hasat, yapıyorlar,
Haber Yazılımı