Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 08:59
 
Desteklerle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) koordinasyonunda, “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
Desteklerle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı

DAKA’nın koordine ettiği “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı”, Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın (Van TSO) ev sahipliğinde TKDK Van İl Koordinatörlüğü, KOSGEB Van Müdürlüğü ve Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Van TSO binasında gerçekleştirilen toplantıya, sanayiciler, esnaflar, küçük işletme sahipleri, çiftçiler ve farklı alanlarda yatırım yapmak isteyenler katıldı. 

Bilgilendirme toplantısının moderatörlüğünü DAKA’dan Sinan Sarıkaya yaptı.

Sarıkaya’nın sunumu yapacak ilgilileri tanıtım konuşması ardından sunumlara geçildi.

 

HAYVANCILIKLA İLGİLİ ÇAĞRI OLACAK
İlk sunumu, TKDK Van İl Koordinatörlüğü’nden Yusuf Öztürkçü, yaptı. 
Öztürkçü, sunumunda TKDK olarak kırsal kalkınma çerçevesinde destekledikleri yatırımlarla ilgili, başvuru ve başvuru şartları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Şubat ayı içinde çağrıya çıkacaklarını da anlatan Öztürkçü, bu çağrının hayvancılık alanındaki desteklerle ilgili olacağını ifade etti.

 

KOSGEB DESTEKLERİ
Daha sonra KOSGEB Van Müdürlüğü’nden Uzman Sema Yaşar, sunum yaptı.

Yaşar, görsel üzerinden yaptığı sunumda, önce KOSGEB’in tarihçesi hakkında bilgi verdi.

KOSGEB’in kapasitesi ve faaliyet alanı hakkında bilgi veren Yaşar, katılımcılara, Ar-Ge, KOBİ-Gel, işletme geliştirme, girişimcilik ve girişimciliği geliştirme destekleri ve destek miktarı hakkında bilgiler verdi.

 

TARIM DESTEKLERİ

Son olarak, Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü adına toplantıya katılan Gülistan Korkmaz, 2019 yılı tarım destekleri hakkında bilgiler verdi.

Van’da destek verdikleri öne çıkan ürünleri anlatan Korkmaz, bu konuda kurumlar ve şirketler yerine sadece çiftçi konumundaki kişilere destek verdiklerini anlattı.

Korkmaz, sunumu sırasında, Van’ın koyun, yonca, mera alanı ve göl balığında birinci sırada yer aldığını sözlerine ekledi.

Toplantıda, her sunum sonrasında katılımcılar, merak ettikleri konularda sorular sordu, sunumu yapanlar ise, gelen soruları cevapladı.
Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Desteklerle, ilgili, bilgilendirme, toplantısı, yapıldı,
Haber Yazılımı