Haber Detayı
23 Mayıs 2017 - Salı 09:53
 
Dilenci operasyonları sıklaştırıldı
Van Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ramazan ayını rahat geçirebilmeleri için dilenci denetimlerini sıklaştırdı.
GÜNDEM Haberi
Dilenci operasyonları sıklaştırıldı

Zabıta Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda ilçe zabıta ekiplerinin de katılımıyla cami önleri ve kentin cadde ve sokaklarını mesken tutan dilencilere yönelik operasyonlar düzenlendi. İnsanların manevi duygularını istismar eden ve bu yolla haksız kazanç sağlayan dilenciler tek tek toplanarak zabıta merkezlerine götürüldü. Ekiplerce yakalanıp uyarılan dilencilerin topladıkları paralara caydırıcılık anlamında makbuz kesilerek el konuldu. Ayrıca dilencilere kabahatler kanunu çerçevesinde de ceza kesildi.      
Yakalanlar arasında komşu ülkelerden ve değişik kentlerden dilencilerin bulunduğunu kaydeden zabıta yetkilileri, ekiplerin ramazan ayı boyunca teravih namazları sonrası da dahil olmak üzere cami önlerinde ve vatandaşın bulunduğu her yerde denetimleri aralıksız sürdürerek, dilenciliği meslek edinmiş kişilere fırsat vermeyeceklerini belirtti.
Sadece dilenciliğin değil, dilendirmenin de suç olduğunu ifade eden yetkililer, kişileri istismar ederek dilendirenleri de uyardı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Dilenci, operasyonları, sıklaştırıldı,
Haber Yazılımı