Haber Detayı
20 Mayıs 2017 - Cumartesi 09:39
 
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Van'da açılışlara katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Van İl Müftülüğü yeni hizmet binasının temel atma töreni ile Türkiye Diyanet Vakfı Van Kitapevi'nin açılış programlarına katılmak üzere dün Van'a geldi.
GÜNDEM Haberi
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Van'da  açılışlara katıldı

Van İl Müftülüğü için Halilağa Mahallesi Eski Araştırma Hastanesi arkasında yapılacak bina için temel atma törenine katılan Görmez ve davetliler, burada şansız bir an yaşadı. Açılışın yapılacağı saatlerde aniden meydana gelen fırtına nedeniyle Görmez ve diğer protokol üyelerinin oturduğu alana kurulan platform çöktü. Alanda bulunanlar kısa bir panik yaşayarak koşuştururken, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de korumaları tarafından alandan uzaklaştırıldı.
Fırtına nedeniyle platformun devrilmesinin ardından açılış programına kısa bir ara verildi. Daha sonra programa kalındığı yerden devam edildi ve konuşmaların ardından butona basılarak temele ilk harcın dökülmesi ile birlikte program sona erdi. Buradaki programa Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in yanı sıra, Van Valisi İbrahim Taşyapan, AK Parti Van Milletvekilleri Beşir Atalay, Burhan Kayatürk, Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, kurum amirleri ve davetliler katıldı.
Protokol üyeleri daha sonra buradan ayrılarak Hz. Ömer Camii karşısında bulunan Türkiye Diyanet Vakfı Van Kitapevi'nin açılışına katıldı. Davetliler, açılış sonrası kitap evini gezdi.

/ Haber: M.Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: M.Selim Kurt
Etiketler: Diyanet, İşleri, Başkanı, Görmez,, Van'da, , açılışlara, katıldı,
Haber Yazılımı