Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 15:17
 
Doğalgaz için ön abonelik çalışması başladı
Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın girişimleri sonucu Edremit’e bağlı Esentepe TOKİ konutlarına doğalgaz verilmesi için ön abonelik çalışması başladığı belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Doğalgaz için ön abonelik çalışması başladı

Geçtiğimiz yıl Edremit Belediyesi’nin destekleriyle ilçeye doğalgaz akışını sağlayacak ana hattın döşeme çalışmaları tamamlanarak ilk gaz akışı da verilmişti. 52 bin metre 2’li ve 3’lü hat döşeyerek doğalgazın ilçeye getirilmesi önündeki engelleri tek tek kaldıran Edremit Belediyesi’nin bu girişimiyle birlikte Erdemkent, Erenkent ve Memur-Sen TOKİ’ler de doğalgaza kavuşmuştu. Yaz sezonunun kısa olmasından dolayı Esentepe Mahallesi’ne doğalgaz yetiştirilmezken, çalışmalar ise bir sonraki sezona bırakılmıştı. Bu yıl ise ‘Esentepe’ye doğalgazın gelmeyeceği’ yönündeki söylemlerin ardından TOKİ sakinlerinin Edremit Belediyesi’ne yoğun talepleri üzerine Edremit Belediye Başkanı İsmail Say'ın devreye girdiği, yetkili firma ile yoğun görüşmelerde bulunduğu aktarıldı. Yapılan görüşmeler sonucunda yetkili firmanın mahallede stant kurarak, ön abonelik çalışmalarına başladığı bildirildi.
Başlatılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, AKSA Doğalgaz firması yetkililerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Esentepe TOKİ sakinlerine de çağrıda bulunan Başkan Say, ön abonelik çalışması için gerekli belgeleri doldurmalarını istedi. Esentepe’nin de en kısa zamanda doğalgaza kavuşacağının müjdesini veren Başkan Say, şimdiden hayırlı olsun temennisinde bulundu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Doğalgaz, için, ön, abonelik, çalışması, başladı,
Haber Yazılımı