Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 14:11
 
Doğaya, hayvanlar için yem bırakıldı
Van'da havaların soğumasıyla birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak ve yaban hayvanları için Edremit Belediyesi ekipleri tarafından doğaya yem bırakıldı.
YAŞAM Haberi
Doğaya, hayvanlar için yem bırakıldı

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sokak ve yaban hayvanlarının su ve gıda ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çalışmalar yürütüyor. Yağan kar ile birlikte havaların soğumasıyla ekiplerce ilçenin çeşitli noktalarına sokak ve yaban hayvanları için yem bırakıldı.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, kış şartlarında zeminin karla kaplı, fırtınalı ve don olması dolayısıyla hayvanların yem bulmakta zorlandığını belirtti. Hayvanların aç kalmaması ve ölmemesi için belediye ekipleri tarafından çeşitli bölgelere yem bırakıldığını belirten Çiçekli, “Havalar elverişsiz olduğu sürece yem dağıtımını yapmaya da devam edeceğiz. Sokak hayvanlarının enerjilerini kaybetmemeleri ve güçsüz kalmamaları için tedbirler alıyoruz. Buradan tabii toplum olarak da her birimize çok büyük işler düşüyor. Bizim mutlaka ulaşamadığımız noktalar da oluyordur. Sokağa bırakacağımız bir kap mama veya bir parça ekmek bile hayvanların hayatlarını idame ettirmeleri noktasında büyük önem taşıyor. Bu noktada halkımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Doğaya,, hayvanlar, için, yem, bırakıldı,
Haber Yazılımı