Haber Detayı
27 Mayıs 2017 - Cumartesi 09:40
 
Döneriz dedik kalıcı olduk
Van'da endüstriyel mutfak malzemeleri satmak üzere 6 yıl önce şube açan Emsako Endüstriyel Mutfak Mağazası'nın yetkilisi Salih Korkmaz, "Merkezimiz Şuanlıurfa'da. Bunun dışında iki ilde de şubemiz var. Bunlardan birisi Van'da. Van'a geldiğimiz zaman 1 - 2 yılda döneriz derken, Van'ı, insanını görünce, karşılıklı birbirimizi sevince gidemedik, 6 yıldır buradayız. Sanırım artık kalıcı olduk" ifadelerini kullandı.
DİĞER Haberi
Döneriz dedik kalıcı olduk

Van’da endüstriyel mutfak satışı yapan mağazaların artmasıyla artık il merkezi ve çevre illerde yeni açılan işyerleri bu alandaki ihtiyaçlarını Van’dan da karşılayabiliyor. 
Lokanta, Restaurant, Cafe, Oteller ve Pastaneler gibi yeni açılan işyerlerinin ihtiyaç duyduğu endüstriyel mutfak malzemelerinin tümünün, Van'dan karşılanabilmesi, işverenleri de sevindiriyor. 
Van’da bu alanda Milli Egemenlik Caddesi üzerinde hizmet veren ve merkezi Şanlıurfa’da bulanan Emsako Endüstriyel Mutfak Mağazası yetkilisi Salih Korkmaz; “Endüstriyel mutfak ürünlerinin yüzde 50'si kendi imalatımız. Böyle olunca da elbetteki fiyatlarımız da daha uygun" dedi.  
Korkmaz, şunları söyledi; “Biz yaklaşık 1995 yılı itibari ile bu sektöre girdik. Endüstriyel buzdolabı imalatı ile işe başladık daha sonra 2001 yılında endüstriyel paslanmaz mutfak imalatına yön verdik. O günden bugüne sürekli çalışıyoruz. Ülke genelinde Şanlıurfa, Mardin ve Van olmak üzere üç tane mağazamız var. İmalatımız genelde Şanlıurfa’da yapılıyor. Üretimini yaptığımız ürünler paslanmaz tezgâhlar, davlumbazlar, ocaklar, pişiriciler, bunun haricinde hastanelerde kullanılan ameliyathane malzemeleridir. Bunları da şöyle sıralayabiliriz; El yıkama eviyeleri, tezgâhlar ve diğer ürün çeşitleri. Lokantalar, Restaurantlar, Oteller ve Pastanelerin paslanmaz her türlü endüstriyel mutfak ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Firmamızda doğrudan çalışan kişi sayısı 20'dir. Dolaylı olarak toplamda 45 kişi istihdam edilmektedir. Van’a ilk hizmet vermeye başladığımız zaman 1 - 2 yıl içinde döneriz diye düşünüyorduk. Ancak daha sonra müşterilerimizin bize olumlu yönde dönüşleri, tercih etmeleri ve yoğun ilgilerinden dolayı bu süreyi uzattık ve artık Van’da kalıcı olmaya karar verdik. Müşterilerimizin bu istekleri ve yaklaşımları burada kalmamıza en büyük etken oldu. Yaklaşık altı yıldır buradayız. İnşallah ümit ediyoruz ki daha uzun süre de kalacağız.”

Özel Haber: M.Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Döneriz, dedik, kalıcı, olduk,
Haber Yazılımı