Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 16:58
 
Duyarlı gençlerden örnek davranış
Van Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Edremit Gençlik Merkezinin lider ve gönüllü gençleri tarafından her hafta düzenli olarak evinin temizliği yapılan 80 yaşındaki yaşlı teyzeye dün yine ev temizliği için giden gençler; yaşlı teyzeyi yatağında hasta bir şekilde görünce tedavi olması için ambulans çağırarak hastaneye kaldırdılar.
GÜNDEM Haberi
Duyarlı gençlerden örnek davranış

Gençlik ve Spor Bakanlığının 2019 yılını ‘Gönüllülük Yılı' ilan etmesinin ardından, gönüllü geçler örnek işler yapıyor. Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Edremit Gençlik Merkezindeki 12 gönüllü genç, Edremit ilçesine bağlı Yeni Mahallede yaşayan ve her hafta düzenli olarak ev temizliğini yaptıkları 80 yaşındaki yaşlı teyzeyi dün akşam hasta yatağında görünce, ambulansla hastaneye götürülmesini sağladı. 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde acil müdahalelerin yapılmasının ardından mide rahatsızlığı şikayeti ile ameliyata alınan yaşlı teyze, ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alınarak tedavisine devam edildi.

Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Sunullah Erçek yaptığı açıklamada, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun 2019 yılını gönüllülük yılı ilan etmesi münasebetiyle bizler de ilimizdeki 8 gençlik merkezi olarak ‘Gençlerin İyilik Ağacı' projesi kapsamında faaliyetlerimizi yürütmeye devam ediyoruz. Bugün ise Edremit ilçemizin Yeni Mahalle 4.sokağında ikamet eden 80 yaşındaki teyzemizin her hafta düzenli olarak ev temizliğini yapan lider ve gönüllü gençlerimiz, yine ev temizliği ziyareti kapsamında teyzemizi hasta bir şekilde yatağında görünce, hemen ambulansa haber vererek hastaneye kaldırmalarını sağladılar. Acil olarak hastanede ilk müdahalelerin yapılmasının ardından mide rahatsızlığından dolayı ameliyat olan teyzemizin şuan ise yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor. Hamdolsun bu gençlerle beraber böyle güzel işlere imza atıyoruz. Gençlerimize, büyüklerine karşı saygıyı, yaşlılarımıza hürmeti eksik etmedikleri için; yaşlı teyzemizin ise sağlığının tekrardan yerine gelmesi ile ilgili emeği geçen sağlık çalışanlarımıza da ayrıca çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

İl Müdürü Nevzat İnanç’da; "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 2019 yılını gönüllülük yılı ilan etmesi ile birlikte bizler de, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak il ve ilçelerimizde bulunan 8 gençlik merkezimizle farklı etkinlikler ile alanda olmaya ve bu anlamda farkındalık yaratmaya gayret ediyoruz. Bugün ise; Edremit Gençlik Merkezi Müdürü, Lider ve Gönüllü gençlerimizin herkeste güzel duygular uyandıracak bu anlamlı davranışlarına şahitlik etmiş olduk. Gençlerimizin bu güzel davranışlarının diğer gençlerimize de örnek olması temennisiyle tüm gençlerimizi yürekten kutluyor, teyzemize hayırlı şifalar diliyoruz. Bu ve benzeri tüm etkinliklerimizde pay sahibi olan tüm gençlik merkezleri müdürlerimize, gençlik liderlerimize, gönüllü gençlerimize ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Duyarlı, gençlerden, örnek, davranış,
Haber Yazılımı