Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 14:25
 
Ebe ve Hemşireler Haftası kutlandı
İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından ‘5 -12 Mayıs Ebe ve Hemşireler Haftası’ dolayısıyla, hastanede kahvaltı programı düzenledi. Düzenlenen programa İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Adem Ergioğuz, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticileri, ebe ve hemşire ile hastane çalışanları katıldı.
SAĞLIK Haberi
Ebe ve Hemşireler Haftası kutlandı

Kahvaltı sonrası günün anlam ve önemini belirten bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, ebe ve hemşirelerin gününü kutladı. 
Doç. Dr. Sünnetçioğlu, "Bildiğiniz gibi dünyanın en eski mesleklerinden biri olan ebelik ve hemşirelik vazifesi fedakarlığın tam karşılığıdır. Vatanın her köşesinde sağlık hizmetini gayret ve özveriyle icra etiğinizi de biliyoruz. Yeri geldiğinde bir köyün en ücra yerinde vatandaşlarımıza hizmet vermektesiniz. İl ve İlçelerimizde gerek hastanelerimizin acil servislerinde, doğumhanesinde vb… bir çok alanda özveriyle hizmetlerinizi görmekteyiz. Biliyoruz ki sağlık sistemimizin en önemli unsurlarındansınız. Yeri geldiğinde bir afette, bir depremde veya bir salgın hastalığında 7/24 hizmet vermektesiniz. Bu nedenle vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı çok teşekür ediyor, ebeler ve hemşireler haftanızı en içten duygularımla kutluyorum"dedi.
Program, İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Mahmut Sünnetçioğlu ve Hastane Sağlık Bakım Hizmetler Müdürü Nejla Yeşilova tarafından hastanenin emektar hemşiresi Nurten Filiz ve ebesi Fadime Çelebi’ye plaket takdim edilmesi ve ardından pasta kesimiyle son buldu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ebe, ve, Hemşireler, Haftası, kutlandı,
Haber Yazılımı