Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 10:17
 
Eczacılık Fakültesi öğrencileri önlük giydi
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) Eczacılık Fakültesi öğrencilerine beyaz önlük giydirme töreni düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Eczacılık Fakültesi  öğrencileri önlük giydi

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal; "Beyaz önlük temizliğin, saflığın ifadesidir. Sizler de giydiğiniz bu önlükler gibi tüm meslek hayatınız boyunca doğrunun, dürüstlüğün yanında olun ve hep temiz kalın." dedi.
Önümüzdeki yıl ilk mezunlarını verecek olan YYÜ Eczacılık Fakültesi 1. sınıf öğrencilerine önlük giydirme töreni yapıldı. 2013 yılında ilk öğrencilerini alan Eczacılık Fakültesi öğrencileri için YYÜ Nihat Bayşu Konferans Salonu'nda yapılan beyaz önlük giyme töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal sağlık sektörünün temellerinden birini teşkil eden eczacılık mesleğinin önemini vurgulayarak, "Bizler akademik ve idari kadromuzla bu mesleğin öneminin farkındayız ve bu nedenle eğitiminizi en iyi şekilde alabilmeniz için tüm olanaklarımızı seferber ediyoruz. Sizler de bu üniversitede, bu yetkin akademik kadrodan eğitim aldığınız için şanslı olduğunuzu bilin. Beyaz önlük temizliğin, saflığın ifadesidir. Sizler de giydiğiniz bu önlükler gibi tüm meslek hayatınız boyunca doğrunun, dürüstlüğün yanında olun ve hep temiz kalın. Bundan sonraki eğitim hayatınızda sizlere başarılar diliyor, eczacılık fakültemizin tüm kadrosuna da teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından protokol tarafından öğrencilere beyaz önlükleri giydirilirken, törene YYÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Prof. Dr. Murat Demirel, Genel Sekreter Prof. Dr. Yusuf Uzun, Eczacılık Fakültesi Dekanı Vekili Prof. Dr. Ali Aslan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Eczacılık, Fakültesi, , öğrencileri, önlük, giydi,
Haber Yazılımı