Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 16:14
 
‘Eczanelere rahatlıkla ulaşılabilinecek'
38. Bölge Van-Bitlis-Hakkâri Eczacı Odası tarafından, internet vasıtasıyla eczanelere kolay erişimi sağlayan sistem hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
SAĞLIK Haberi
‘Eczanelere rahatlıkla ulaşılabilinecek'

Uygulamaya ilişkin olarak bilgilendirmeyi Oda Başkanı Ecz. Fikret Baransel, görsel üzerinde yaptı.

Uygulamanın telefonlara indirilmesiyle eczanelere erişim için her türlü kolaylığın sağlanmış olacağını belirten Baransel, sistemle ilgili olarak, şu bilgileri verdi: 

“Halkın bütün eczanelere kolay ulaşmasını sağlamak için bir çalışma yaptık. Bununla ilgili iki tane durum var. Önce yerelde yapılan bir sistem var. Bunu oturtuyoruz şu anda, uzaktan erişimli. Hastaların kolaylıkla bulundukları hastanelerden eczaneye erişebilmelerini sağlayan bir sistem oturttuk. Şu anda Van merkezde 4 tane nöbetçi eczanemiz var. Hepsine erişebiliyoruz, aktif olup olmadıklarını görebiliyoruz. Kimisinin telefonu olmayabiliyor, biz daha güncel olsun diye böyle bir çalışma yaptık. Yaklaşık 8 aydır tamamlamak için uğraştığımız bir proje. Navigasyon dahil eczanelerle ilgili her türlü bilgi sistemde var. Hasta telefononu okuttuğu anda navigasyon onu istediği eczaneye yönlendirecek. Aynı zamanda günlük hava durumuyla ilgili bilgiler de verilecek. Van, Bitlis ve Hakkâri’deki hastanelerimizde şu anda faal durumda çalışıyor. Ayrıca Türkiye genelinde de ‘Eczane nerede?’ uygulaması gerçekleştirildi şu anda, bu uygulama Türkiye Eczacılar Birliği’nin bir uygulaması. Bu uygulama ile Türkiye’nin neresinde olursanız olun, eczaneye rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Bu program var, indiriyorsunuz, indirdikten sonra tüm kolaylıklar size sağlanıyor. Tıkladığınız anda en yakın eczane hangisi ise onu size gösteriyor. Bunun faydası, hasta hiç bilmediği bir noktada olabilir ve ya yabancı bir hasta olabilir, bu uygulama ile eczaneye rahatlıkla ulaşabilecek.” Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ‘Eczanelere, rahatlıkla, ulaşılabilinecek',
Haber Yazılımı