Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 09:38
 
Edremit sahilinde piknik keyfi
Van Gölünün Edremit sahillerine akın eden vatandaşlar, mangal yakıp piknik yapmanın keyfini yaşadılar.
YAŞAM Haberi
Edremit sahilinde piknik keyfi

Referandum sonrası okulların tatil olmasını fırsat bilen vatandaşlar, soluğu Edremit sahillerinde aldı. Edremit Belediyesi yaptığı açıklama ile; "Belediyemiz tarafından Van Gölü sahilindeki işgallere son verilerek, ‘Sahil Kordonu’ projesinin hayata geçirilmesi için yürütülen çalışmalar ilk meyvelerini vermeye başladı. Van Gölü sahillerinin halkın hizmetine açılması takdir toplarken, sahil kordonu projesi kapsamında da çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor." ifadelerine yer verdi.
Edremit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; "Bir aydan beridir Van Gölü sahillerinde yürütülen dolgu çalışmaları tamamlanırken, vatandaşlar ise tatillerini bu alanlarda dinlenerek geçirmenin keyfini çıkardılar." denildi.
Açıklamada ayrıca vatandaşların, sahildeki çalışmalardan dolayı İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli'ye teşekkür ettiği belirtildi.
Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli ise, amaçlarının vatandaşlara gönüllerince piknik yapabilecekleri alanlar oluşturmak olduğunu vurgulayarak, “Hizmetlerimizi vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hayata geçiriyoruz. Sahil Kordonu Projemizin 2. Etabı için çalışmalarımıza başladık. Halkımızın yıllardır Van Gölü sahilinde özlemini kurduğu alanları tek tek oluşturmaya çalışacağız inşallah. Projemizin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımız Van Gülü sahilinde aileleriyle piknik yapabilecek. İlçemizde şimdiye kadar bir piknik alanı bulunmamaktaydı. Belediyenin temel görevlerinden biri de vatandaşın imkanına sunulacak piknik ve mesire yerleri yapmaktır. Vanlı kardeşlerimiz gönüllerince Van Denizi kenarında artık mangal yakacaklar inşallah. Bölgemizin gözbebeği olan Edremit’imizi, vatandaşlarımızla elbirliği içerisinde cazibe merkezi haline getireceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.
Van Gölü sahilinde hayata geçirilecek 2. etap için de Jandarma Kampıyla Kıyıcak Mahallesi arasındaki bölgede çalışmalar başlatıldığı aktarıldı. 2 kilometre uzunluğundaki alanda oluşturulacak piknik, mesire alanı, otopark, çocuk oyun alanları ve yürüyüş yollarıyla Vanlıların yıllardır hayalini kurdukları sahile kavuşacakları belirtildi. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit, sahilinde, piknik, keyfi,
Haber Yazılımı