Haber Detayı
26 Mayıs 2017 - Cuma 09:39
 
Edremit’te aşevi kuruldu
Edremit Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından 8 bin kişi kapasiteli aşevi kuruldu.
YAŞAM Haberi
Edremit’te  aşevi kuruldu

Şabaniye Mahallesi’nde kurulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına bağlı aşevi, Ramazan ayı için çalışmalarını hızlandırdı. Aşevinin, Ramazan ayı dışında diğer aylarda da hizmet vereceği belirtildi. Edremit ilçesinde Ramazan ayı için kurulan çadırlarda günlük yemek hizmeti verecek olan aşevi, evinde yemek pişiremeyen yaşlı, engelli ve mağdur ailelere de yemek yapacak ve yemekler araçlarla sefer taslarında ailelere ulaştırılacak.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yavuz Pazarbaşı, yeni kurulan aşevinin 8 bin kişi kapasiteli olduğunu belirtti. Ramazan ayı başta olmak üzere her yıl yemek servisi hizmetinin sürdürüleceğini anlatan Pazarbaşı, “Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimiz Atıf Çiçekli Beyin talimatlarıyla yardıma muhtaç ailelerimizi tespit etme çalışmalarımız devam ediyor. Ramazan ayında iftar çadırımızın yemeklerini burada hazırlayarak vatandaşlarımıza sunacağız. Çadıra gelemeyen mağdur ailelerimizin ise yemeklerini evlerine kadar götüreceğiz. Şuana kadar 150 ailemiz tespit edilmiş durumdadır. Bu sayının daha da artacağını düşünüyoruz. Ramazan ayı dışında da aynı şekilde bu yemek dağıtımı hizmetimiz devam edecek. Ramazan ayı dahil yıl boyunca vatandaşlarımıza vereceğimiz yemeklerimizin yıllık maliyeti 3 milyon TL tutarında olacak. Her gün düzenli bir şekilde 4 çeşit yemek hazırlanarak mağdur, yaşlı ve kimsesiz ailelerimize ulaştırılacaktır” dedi.
Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli de aşevinde incelemelerde bulunarak, yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit’te, , aşevi, kuruldu,
Haber Yazılımı