Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 09:54
 
Edremit'te bahar çalışmaları
Edremit Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte kışın tahribatlarını gidermek için yol yapım, onarım ve genişletme çalışmalarıyla birlikte ‘Sahil Kordonu’ projesini sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Edremit'te bahar çalışmaları

Edremit Belediyesi, yeni yol açma ve genişletme çalışmalarına başladığını bildirdi. İlçenin ulaşım ağını genişletmek için programlar yapan Edremit Belediyesi, bu kapsamda Fırat, Şabaniye, Eminpaşa, Elmalık ve Yeni mahallelerinde yeni yol açma ve genişletme çalışmalarına başladı. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teknik personellerinin imar planına göre gerekli ölçümleri yapması ile Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de iş makineleriyle yolları açıyor. Ekipler, ayrıca yollarda yama, drenaj, enkaz kaldırma ve asfalt çalışması da yapıyor.
Yol çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Selçuk Cacim, "Ana ve ara yollarımızdaki tahribatları onarmanın yanı sıra birçok mahallemizde yeni yolları açmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Birçok mahallemizde yeni yollar açmaya devam ediyoruz. Memur-Sen ve Edremit TOKİ yollarında ulaşımın rahat sağlanması için ağaçlar budandı, asfalt çalışması yapıldı. Bütün çalışmalarımızı halkımızın daha rahat etmesi için yapıyoruz" dedi.

'SAHİL KORDONU' PROJESİ DEVAM EDİYOR
Cacim, ilçe açısından büyük öneme sahip olan ‘Sahil Kordonu’ projesinin de Edremit Belediyesi tarafından büyük bir titizlikle devam ettiğini kaydetti. Dolgu işlemlerinin bittiğini dile getiren Cacim, “Artık projemizi hayata geçireceğiz. Sahilde çarpık yapılaşma ve kötü bir görüntü sergileyen yapıların yok edilmesiyle birlikte örnek olacak sahil bandı çalışmaları da son sürat devam ediyor. Bunların kamulaştırılarak düzenlenmesi ciddi bir bütçe ister. Sahil bandı için sadece 125 bin ton dolgu malzemesi kullandık” diye konuştu.

“ÇALIŞMALARN TİTİZLİKLE DEVAM EDİYOR”
Edremit ilçesinin belirli bölgelerinde gerekli altyapı çalışmalarının da devam ettiğini söyleyen Cacim, “2017’de yeni yol açma ve genişletme çalışmalarımız devam edecek. Gerekli görüldüğünde diğer yerleşim alanlarında da bu tarz çalışmalar yapılacak inşallah. Belediyemizin başlatmış olduğu ve bir program dahilinde yapılan çalışmalar titizlikle ve istikrarlı bir şekilde devam ediyor” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkez

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit'te, bahar, çalışmaları,
Haber Yazılımı