Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 13:50
 
Edremit'te bisikletler sahiplerini buldu
Van’ın Edremit Belediyesi tarafından Ramazan Bayramı kapsamında düzenlenen ‘Bayram Şenliği Yarışması’nın ödülleri ‘3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde gerçekleştirilen kura sonucunda sahiplerini buldu.
SPOR Haberi
Edremit'te bisikletler sahiplerini buldu

Rutin işlerin yanı sıra sosyal projelere de önem veren Edremit Belediyesi, düzenlediği yarışma ile 3 ismi, bisiklet sahibi yaptı.
Belediye Başkanı İsmail Say'ın talimatları ile, özellikle pandemi sürecinde sosyal projelerinin sayısını arttıran Edremit Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi startını verdiği ‘Bayram Şenliği Yarışması’nın sonuçlarını 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde yaptığı kura çekimi ile netleştirdi. Şanslı kişiler, anlamlı günde bisikletlerine kavuştu.
Edremit Belediyesi Sosyal Tesisi Seyirtepe Kafe’de gerçekleştirilen ve Edremit Tv’den canlı yayınlanan programa, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Edremit Belediyesi Başkan Vekili Kenan Öndil, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Karahan, gönüllü kültür elçisi Yusuf Konak, Mavi Fularlılar Grubu Temsilcisi Nuran Demirhan ve gurup üyeleri katıldı.
Başkan Say’ın programın açılış konuşmasını yapmasının ardından canlı yayınlanan kura çekimine geçildi. Online yapılan kura çekimi, Başkan Vekili Kenan Öndil, Yusuf Konak ve Nuran Demirhan tarafından gerçekleştirildi. İki de yedek ismin Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Karahan tarafından çekilmesinin ardından 3 adet bisiklet, hazalberre-ertugrulbatin, ilyasmhrc ve sdtdynr isimli twiter kullanıcıları olarak belirlendi.

 

“BİR OLURSAK SIKINTILARI DA AŞARIZ”

 

Çekilen kuranın ardından değerlendirmelerde bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Kazanan Edremit dostlarına hayırlı olsun” dileklerinde bulundu. Birlik ve beraberliğin önemine değinen Başkan Say, sosyal medya aracılığı ile düzenledikleri yarışmaya çok ciddi bir katılımın olduğunu vurguladı. Başkan Say, “Kura çekimimizi de özellikle ‘3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’ olması dolayısıyla bugün yapmak istedik. Yarışmamızın başlamasıyla birlikte 2 binin üzerinde bir katılım sağlandı ve kura çekimine ise 895 kişi dahil oldu. Böylesi bir katılımın sağlandığı etkinliğimize biz de duyarsız kalmayarak, 1 adet olan bisiklet ödülümüzü 3 adete çıkarttık. Gönül isterdi ki tüm kardeşlerimize bu ödülü verelim. Ama burada önemli olan bir arada olmaktı. Ben katılım gösteren bütün takipçilerimize teşekkür ediyorum. Özellikle koronavirüs sürecinden sonra memleket olarak, halk olarak bir arada olmamız gereken bir süreçteydik. Biz de Edremit Belediyesi olarak elimizden geldikçe imkanlarımız dahilinde bunu yapmaya çalıştık. Biz bir olursak, beraber olursak sıkıntıları da hep beraber aşacağız. Bugünkü programımıza icabet ederek bizi yalnız bırakmayan değerli katılımcılarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Davetten duyduğu memnuniyeti dile getiren gönüllü kültür elçisi Yusuf Konak da, Başkan İsmail Say’a teşekkür ederek başarılar diledi. Konak, konuşmaları esnasında dile getirdiği manilerle herkesi güldürürken, Mavi Fularlılar Grubu Temsilcisi Nuran Demirhan da Başkan Say’a yapmış oldukları hizmetlerin takdire şayan olduğunu vurgulayarak, davet edilmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Program, Başkan Say’ın, Yusuf Konak’a ve Başkan Vekili Kenan Öndil’in ise Nuran Demirhan’a plaket ve Edremit’in simgesi Zerrinkadeh Çiçeği’nin bulunduğu tabloları hediye etmeleri ile sona erdi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit'te, bisikletler, sahiplerini, buldu,
Haber Yazılımı