Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 10:33
 
Edremit’te Fitness Salonu açıldı
Van’ın Edremit ilçesinde bulunan Nur Tatar Spor Tesisleri’nde Fitness Salonu’nun açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, alınan malzemelerin tamamen firmaların desteğiyle alındığını belirterek, “Buraya bir lira kamu kaynağı kullanmadık” dedi.
YAŞAM Haberi
Edremit’te Fitness Salonu açıldı

Edremit’te bulunan ve geçen yıl faaliyete giren Nur Tatar Tesisleri’nde boş kalan salonlar değerlendiriliyor. 
Kullanıma hazır hale getirilen ve 28 ayrı özellikte spor aletlerinin yerleştirildiği Fitness Salonu’nun açılışı önceki gün yapıldı.
Açılışa Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Edremit Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Gündoğdu katıldı.

İL MÜDÜRÜNDEN TEŞEKKÜR
Açılışta konuşan Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, salonun tamamen kaymakam ve belediye başkanvekili olan Atıf Çiçekli'nin gayretleriyle hazırlandığını belirterek, şunları söyledi:
“5 bin 250 kişi kapasiteli Nur Tatar Spor Salonu’nun geçtiğimiz yıl açılışı yapılmıştı, sporcumuza ve Van sporcusuna hizmet vermeye başlamıştır. Vali beyle salonun eksikleriyle ilgili sürekli bir istişare halindeydik. Bunlardan birisi de içerisinde bulunduğumuz Fitness Salonu’ydu. Yine yan tarafta yapımı devam önümüzdeki günlerde açılacak olan skoreç salonu ile kaya tırmanışı salonlarımız vardı projeler içerisinde. Alt katta da 5-6 branşta hizmet verecek olan ferdi sporlar merkezini oluşturma adına projelerimiz vardı. Biz bunları hayata geçirmek adına hayaller kurarken, yakın tarihte Edremit belediyemize kayyum atanan kaymakam bey bizim hiçbir talebimiz olmaksızın, kendileri bu çalışmayı başlatmış, biraz önce adını saydığım bütün salonları Van’ın sporcusuna kazandırmıştır. Kendisine çok teşekkür ediyorum, şükranlarımı arz ediyorum. Tesislerimizin hayırlı olmasını diliyorum.”

“SADECE MÜSABAKALARLA OLMAZ”
Nur Tatar Spor merkezinin devasa bir spor tesisi olduğunu ancak şimdiye kadar sadece müsabakalar için öngörüldüğünü ifade eden Belediye Başkanvekili Atıf Çiçekli ise, şunları söyledi:
“Bu kadar büyük bir tesisi vatandaşımıza kazandırdık ama sadece müsabakalar için kullanmak kesinlikle yetersiz. Sadece okullar arası birkaç müsabaka için bu koca tesisi böyle bırakmak bizim içimize sinmiyordu. Hatta birkaç proje yaptık, maddi imkânsızlıklardan dolayı karşılayamadık. Büyük bir mutluluk yaşıyorum şu anda. Sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerin olmadığı bir toplum yapısı düşünülemez. Özellikle buraya yakın Yeni Mahalle, Şabaniye, Süphan, Fırat gibi noktalarda çocuklarımızın buraya toplanması, buranın bir eğitim merkezi, bir kamp merkezi olarak planlamak istiyorduk ki, o gayretimiz şimdi bunun meyvesini verdi. Arzu ederdik diğer salonlarımızı da bugün açalım, ama bu kadar sıkıştırmamıza, gayret etmemize rağmen firmaların gayretlerine rağmen yetişmedi. Bugün sadece Fitness salonumuzu açıyoruz.” 

“KAMU KAYNAĞI KULLANMADIK”
Salonun yapımında ve kazandırılan spor aletleri için belediyenin kaynaklarını kullanmadıklarının belirten Çiçekli, şöyle devam etti: 
“Bu salonda bir lira kamu kaynağı kullanmadık. Tamamen firmaların destekleriyle oldu. Keza diğer salonlar da aynı. Yine bir lira kamu kaynağı kullanmadan temin ettiğimiz araçlarımız var. Şu anda sayısı 2, ama önümüzde zaman içerisinde sayısı 4 olacak, bu araçlarımız şimdi buraya sporcu taşıyor. Yani sporcuyu evinden alıyoruz, evine bırakıyoruz. Belediyenin kaynakları istenildiğinde böyle hizmetlere kullanılabiliyor, istenildiğinde insana zulm ediyor, ama istenildiğinde direkt haneye, kişiye, çocuğa dokunabiliyor. Ben bunun bugün mutluluğunu yaşıyorum. Bize destek olan firmalara çok teşekkür ediyorum.”
Açılışın ardından basın mensuplarına spor merkezinde yer alan diğer salonlar, idare bölümü ve antrenman salonları tanıtıldı.
Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit’te, Fitness, Salonu, açıldı,
Haber Yazılımı