Haber Detayı
17 Eylül 2018 - Pazartesi 11:00
 
Edremit’te Kamp ve Karavan Merkezi açıldı
Van’ın Edremit ilçesi Çiçekli Mahallesi’nde, Van Gölü kıyısında, Kamp ve Karavan Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Kamp ve Karavan Dernekleri Federasyonu Başkanı İlhan Kubilay, “merkezin, doğu ile batı arasında bir köprü görevi göreceğini” belirtirken, Edremit İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli de, daha önce söz verdikleri gibi Edremit’i turizm cenneti yapma yönünde önemli adımlar attıklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Edremit’te Kamp ve Karavan Merkezi açıldı

Kamp ve Karavan Merkezi’nin açılışına, Edremit İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Kamp ve Karavan Dernekleri Federasyonu Başkanı İlhan Kubilay, Bursa ile Van Kamp ve Karavan Derneği yöneticileri, bazı sivil toplum kuruluşu yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

 

DOĞU-BATI ARASINDA KÖPRÜ
Açılışta konuşan Kamp ve Karavan Dernekleri Federasyonu Başkanı İlhan Kubilay, katılımcılara teşekkür ederek, merkezin hayırlı olmasını diledi.
Merkezin doğu ile batı arasında köprü görevi gördüğünü belirten Kubilay, “Ben de Vanlıyım, turizm açısından böyle bir merkezin burada açılmış olması son derece önemli. Herkesi karavanını ve çadırını alıp buraya gelmeye davet ediyorum” dedi.

 

HERŞEY TURİZM İÇİN
Edremit İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli de, turizmin gelişmesi için göreve geldiklerinde söz verdiklerini belirterek, “Van’ın ve Edremit’in turizminin gelişmesi adına önemli bir tuğlayı duvara koyuyoruz. Bu merkezimizi ben önemli bir adım olarak görüyorum. Edremit’i bir turizm cenneti yapacağız demiştim. Bu konuda imkânlarımız dâhilinde gerekli adımları atacağımızı söylemiştik. Bu sözleri yaptığımız birçok çalışmayla yerine getirmiş olmanın gururunu yaşıyorum.” diye konuştu.

 

DAHA ÖNCE KARAVAN VARDI
Merkezin kurulduğu alanda daha önce karavanların bulunduğunu ifade eden Çiçekli, şunları söyledi:
“1990’larda Van’a gelen turist sayısı yerli ve yabancı yaklaşık 1 milyon. Bunun 200 bini Avrupalı turist ve bunun içerisinde ciddi miktarda da karavan var. 1990’larda bulunduğunuz bu noktada karavan turizminin uğrak noktalarından biriydi. Ne yazık ki terör nedeniyle buralar artık karavancıların uğrak noktaları olmaktan çıktılar. Çok kıymetli başkanımız bizi ziyarete geldiklerinde ben, bu fikri duyduğumda çok heyecanlandım ve ülkedeki karavan merkezlerini incelettim. Bu arkanızda gördüğünüz sulak alanı uluslar arası öneme sahip bir sulak alanıdır. Burasını daha iyi nasıl tanıtırız diye önce binicilik merkezini kurduk, daha sonra da federasyon başkanımızla istişare ederken bu iş için yine aklıma burası geldi. Tesisimizin önce Van’a, Edremit’e ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 

AYRAN AŞI
Yapılan konuşmaların ardından merkezin kurdelesi kesildi ve protokol ile katılımcılar kamp alanını, çadırları ve karavanları gezdi.
Ardından da hazırlanan ayran aşı ile balık-ekmek yendi. 
Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit’te, Kamp, ve, Karavan, Merkezi, açıldı,
Haber Yazılımı