Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 09:48
 
Edremit’te Ramazan denetimi
Van’ın Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesi gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine yönelik denetim yaptı.
GÜNDEM Haberi
Edremit’te Ramazan denetimi

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Zabıta ekipleri, ürün etiketleri, iş yeri belgeleri, ekmek gramajı, hijyen koşulları ve çalışanların temizliği konusunda incelemelerde bulundu. 
Fırıncılar başta olmak üzere kasap, lokanta ve imalathaneleri denetleyen ekipler, Gıda Üretim Yasası’na uygun hareket etmeyen iş yeri ve imalathanelere uyarılarda bulundu. İş yerlerinde tespit edilen olumsuzluklar için bir hafta süre veren ekipler, verilen süre içerisinde uyarıların dikkate alınmaması ve belirli şartları yerine getirmemeleri durumunda cezai işleme tabi tutulacakları yönünde uyardı.
Belediye Zabıta Müdürü Fatih Saraçgil, denetimlerle ilgili şu bilgileri verdi:
“İlçemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren iş yerlerimize yönelik rutin denetimlerimiz, Ramazan ayının gelmesiyle de hızlandı. Mübarek aylarda vatandaşlarımızın daha hijyenik ortamlarda alışveriş yapmaları en temel amacımız. Onun için de elimizden geleni yapıyoruz. Gerek merkez, gerek kırsal kesimlerde halkımızın sağlığı için canla başla çalışıyoruz. İş yerlerinde tespit ettiğimiz bir takım olumsuzluklar konusunda esnaflarımıza gerekli uyarılarda bulunarak, bir hafta süre verdik. Verilen süre içerisinde tespit ettiğimiz eksikleri yerine getirmediği taktirde cezai işlem uygulayacağız. Ama uyarıları dikkate alan esnaflarımızı da tebrik ederek, kendilerine teşekkür edeceğiz” 
Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit’te, Ramazan, denetimi,
Haber Yazılımı