Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 11:59
 
Edremit'te tercih çadırı açıldı
Edremit Belediyesi, üniversiteyi kazanan öğrencilerin doğru tercih yapmasını sağlamak amacıyla tercih çadırı açtı.
GÜNDEM Haberi
Edremit'te tercih çadırı açıldı

Edremit Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen ‘Tercih Rehberlik Desteği’ projesi kapsamında Edremit Kent Meydanı’nda tercih çadırı kuruldu. Üniversite adaylarının aldıkları puan doğrultusunda en doğru seçimi yapmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulan çadırda öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti veriliyor. Pandemi sürecinde sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek verilen danışmanlık hizmetinde öğrencilerin çeşitli sorularına da yanıtlar aranıyor. Rehber öğretmenler eşliğinde bilgisayar ortamında öğrencilerin kazanmaları muhtemel fakülte ve bölümler belirlenirken, 15.00 - 19.00 saatleri arasında hizmet veriliyor. Öğrenci ve ailelerine mesleki danışmanlık hizmeti ile birlikte fakülte ve programlar hakkında listeler hazırlanırken, çadırın 14 Ağustos Cuma gününe kadar hizmet vereceği belirtildi.
 

“GENÇLER GELECEĞİMİZDİR”

 

Pandemi sürecinde üniversiteye hazırlık döneminde kaynak bulmakta büyük sıkıntılar çeken öğrenciler için kaynak kitaplar ve akabinde tabletler dağıtan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say da konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Her alanda öğrencilerin yanında olduklarını belirten Başkan Say, “Gençler bu ülkenin ve bizim geleceğimizdir. Onların başarılı olabilmeleri için biz de imkanlarımız dahilinde sürekli yanlarında yer almaktan gurur duyuyoruz. Tercihler konusunda Van Gölü manzarasına karşı ve uzmanlarımız gözetiminde tercih çadırı kurduk. Öğrencilerimiz bazen yanlış tercih nedeniyle istemediği bir okula yerleştiği gibi bazen de açıkta kalabiliyor. Öğrencilerimize bu duruma düşmemeleri için en iyi tercihleri yaptırmaya çalışıyoruz. Sosyal mesafeye dikkat edilerek gerekli her türlü desteği sunuyoruz. Edremitli gençlerimizden ümitvarım, inşallah eğitimde çok daha iyi noktalara geleceğiz. Bu anlamda bu çadırın kurulmasından, rehberlik ve danışmanlığın sunulmasına kadar büyük katkı sunan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Hamdullah Şevli’ye ve ekibine öğrencilerimiz adına ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum ” dedi.

 

“BAŞKAN SAY, HEP YANIMIZDA OLDU”


Verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirilen aileler ve öğrenciler gönül rahatlığıyla çadırdan ayrılırken, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say başta olmak üzere belediye ekiplerine teşekkür ettiler. Tercihler konusunda zaman zaman sıkıntılar yaşayabildiklerini ifade eden aileler ve öğrenciler, belediyenin vermiş olduğu desteğin çok anlamlı olduğunu dile getirdiler. Başkan Say’ın her anlamda öğrencilerinin yanında olduğunu ve özellikle pandemi sürecinde bunu daha çok htiklerini vurgulayan aileler şükranlarını ilettiler. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit'te, tercih, çadırı, açıldı,
Haber Yazılımı