Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 14:33
 
Edremit'te ücretsiz sağlık taraması
Van’ın Edremit Belediyesi, kırsal kesimde yaşayan vatandaşların sağlık tedavilerine ulaşımını sağlamak amacıyla, sağlık taraması hizmeti başlattı.
SAĞLIK Haberi
Edremit'te ücretsiz sağlık taraması

Edremit Belediyesi ve Edremit İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile, içerisinde gerekli tedaviler için her türlü tıbbi cihazın bulunduğu mobil gezici sağlık aracı Edremit genelinde vatandaşlara hizmet veriyor. Kanser konusunda farkındalığı arttırmak, erken teşhis - tedavinin önemini anlatmak ve erken teşhis için sağlık hizmeti başlattığını açıklayan Edremit Belediyesi, hastaneye gitmek için ulaşım noktasında sıkıntı yaşayan vatandaşların sağlık taramasından faydalanmaları adına seferber olunduğunu aktardı.
Evlerinden ve sağlık ocaklarından Edremit Belediyesi’ne ait sağlık tarama araçlarıyla alınan vatandaşlar, Edremit marinada konuşlanan mobil gezici sağlık aracının bulunduğu yere getiriliyor. Burada, alanında uzman sağlık ekipleri tarafından vatandaşlara meme kanseri, rahim ağzı kanseri konularında eğitici bilgiler verildikten sonra erken teşhisin yapılması adına da mamografi röntgeni çekiliyor. Olumsuz bir vaka ile karşılaşılması durumunda ise gerekli tedavi süreçleri başlatılıyor. Edremit’te 4 ay içerisinde yaklaşık 400’ün üzerinde hastanın mobil sağlık aracından faydalandığı öğrenilirken, Edremit İlçe Sağlık Müdürlüğü ise, ücretsiz verilen hizmetten vatandaşların faydalanmaları noktasında çağrıda bulundu.
Verilen sağlık hizmeti ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, sağlık hizmeti için vatandaşın ayağına gideceklerini belirtti. Belediye hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyeciliğin de en etkin şekilde kullanılması için bir çok alanda çeşitli faaliyetler yürüttüklerini anlatan Başkan Say, “Özellikle hastanelere gitmekte zorlanan vatandaşlarımızın sağlık hizmeti alabilmeleri adına da Edremit İlçe Sağlık Müdürlüğümüz işbirliği ile bu hizmete başladık. Ekiplerimizce mahallelerden alınan vatandaşlarımız sağlık taraması için mobil gezici sağlık aracına getiriliyor. Burada da uzmanlarca gerekli her türlü sağlık hizmeti sunulmaktadır. Bu anlamda başta Edremit İlçe Sağlık Müdürlüğü’müz olmak üzere belediye personelimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 

“BU HİZMETTEN SON DERECE MEMNUNUZ”

 

Hasta yakınlarından Fatma Demir isimli vatandaş, yaşlı annesine kendi evinde baktığını belirterek, maddi durumunun kötü olduğunu, bu yüzden sürekli hastaneye götüremediğini belirtti. Hem ulaşım sıkıntısı hem de hastanelerdeki yoğunluktan dolayı annesini uzun süre bekletemediğini anlatan Demir, “Bize bu konuda yardımcı olan Edremit Belediyesi ekiplerine ve Belediye Başkanımız İsmail Say’a teşekkür ediyorum. Belediyenin bu hizmeti gerçekten bizim için çok büyük bir hizmet. Allah Başkanımızdan razı olsun. Gerek kendim, gerekse de annem için böyle bir hizmetin sunulması bizleri son derece memnun etmiştir” dedi.
 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit'te, ücretsiz, sağlık, taraması,
Haber Yazılımı