Haber Detayı
29 Mart 2018 - Perşembe 08:25
 
Edremit'te 'Yap İşlet Devret' modeli yaygınlaşıyor
Edremit Belediyesi, kamu kaynağından hiçbir harcama yapmadan başlattığı ‘yap işlet devret’ modellerini Esentepe ve Memursen TOKİ’lerde de hayata geçireceğini bildirdi.
GÜNDEM Haberi
Edremit'te 'Yap İşlet Devret' modeli yaygınlaşıyor

Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin talimatıyla toplu konutlarda ikamet eden vatandaşlara yönelik bir anketin düzenlenmesinden sonra öne çıkan konuların başında gelen taziye evleri ve alışveriş mekanlarına yenileri ekleniyor. İçerisinde taziye evi, Aile Destek Merkezi (ADEM) ve AVM’nin de bulunduğu ‘yap işlet devret’ modellerinin ilki Erenkent Mahallesi’nde hayata geçirilmişti. Başlatılan bu uygulama ile birlikte Edremit Belediyesi, vatandaşı bütçesine uygun alışveriş yapacağı zincir marketlerle buluştururken, aile destek merkezleri ve taziye evleriyle de hizmet alanını genişletiyor. Memursen ve Esentepe’de her biri yaklaşık 400 metrekare alana sahip olan ‘yap işlet devret’ modelleri ile Edremit’te her geçen gün sosyal alanların da büyüdüğü kaydedildi.

 

“ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Vatandaşın yaşam kalitesinin attırılmasının öncelikli görevlerinden biri olduğunu ifade eden Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, sorun ve sıkıntıların çözümü noktasında da ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini kaydetti. Herkesin bütçesine göre rahat bir şekilde alışveriş yapmasını önemsediklerini dile getiren Çiçekli, aynı zamanda ADEM’lerle de vatandaşın doğru bilgiyi ehil kişilerden almasını sağladıklarını söyledi. Bölgedeki taziye geleneğini takdir ettiklerini belirten Çiçekli, vatandaşın taziye için gelenleri rahat bir şekilde ağırlaması için de taziye evlerinin bölge için vazgeçilmez mekanlar olduğunu sözlerine ekledi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit'te, 'Yap, İşlet, Devret', modeli, yaygınlaşıyor,
Haber Yazılımı