Haber Detayı
24 Mayıs 2017 - Çarşamba 09:51
 
Edremit'te yol asfaltlama çalışması
Van Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Eminpaşa Mahallesi’nde yol asfaltlama çalışması başlatıldı.
GÜNDEM Haberi
Edremit'te yol asfaltlama çalışması

Edremit belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de katkı sunduğu asfaltlama çalışmalarında mahallenin tüm sokakları asfaltlanacak.  

30 kilometrelik asfaltın 13,5 kilometresi Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yapılırken, geriye kalan 16,5 kilometrelik yolun asfaltlanmasını ise Edremit Belediyesi ile Van Büyükşehir Belediyesi gerçekleştiriyor.
Açıklamada, yapılan asfaltın maliyetinin 14 milyon TL tutarında olduğu ve bunun 4 milyon TL’sinin Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı, geriye kalan 10 milyon TL’sinin ise Edremit Belediyesi ile Van Büyükşehir Belediyesince karşılanacağı belirtildi.
Çalışmalarla ilgili olarak Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli ve mahalle muhtarının da sözlerine yer verildi.
Açıklamaya göre, Çiçekli, şöyle dedi:
“2 ay içerisinde çalışmalar sona erecek. Bu süre zarfında asfaltlanmayan yol kalmayacak. Altyapı ve yol çalışmalarını da aralıksız sürdürmekteyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İ. Melih Gökçek Beyin destekleriyle asfaltlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızla birlikte halkımız da rahata kavuşmuş olacak inşallah. Ben bu bağlamda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İ. Melih Gökçek’e, ilçe halkım adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum."
Eminpaşa Mahalle Muhtarı Raif Çiçek de, “Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin özverili çalışmaları takdire şayan" ifadelerini kullandı.
Mahalle sakinlerinden Nadir Yeşilyurt ise, şunları söyledi; "Kış aylarında cadde ve sokaklarımız adeta çamur deryasından geçilmez haldeydi. Yaz aylarında ise kalkan tozdan adeta yürünmez bir durumdaydı. Çalışmaların başlamasıyla birlikte bir an olsun buradan ayrılmak istemiyoruz. Bizler için büyük bir önem arz eden bu çalışmaları sevinçle karşıladığımız için ilgiyle takip ediyoruz.” 
Açıklamada ayrıca, Şabaniye, Süphan, Çiçekli, Yeni Mahalle, Yeni Camii, Dilkaya, Köşk, Elmalı ve diğer mahallerde de asfaltlama çalışmalarının yapılacağı kaydedildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit'te, yol, asfaltlama, çalışması,
Haber Yazılımı