Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 16:28
 
Edremit, turlara dahil edildi
Edremit İlçe Kaymakamı Atıf Çiçekli, ilçenin tanıtımı ve turizm pastasından hak ettiği payı alması için çeşitli girişimler gerçekleştirdi. Seyahat acenteleri için 2 günlük destinasyonlar hazırlayarak, Edremit'in de turlara dahil edilmesini sağlayan Çiçekli; “Edremit ilçemiz, bölgenin turizm merkezidir” dedi.
GÜNDEM Haberi
Edremit, turlara dahil edildi

TÜRSAB Doğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe ile yönetim kurulu üyelerinden oluşan turizmciler ve seyahat acentelerinin yetkilileri, Edremit Kaymakamı Atıf Çiçekli’nin davetlisi olarak ilçede buluştu.  Turizmciler, yatırımlar başta olmak üzere ilçenin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Sahil bandı, Kız Kalesi, Kamp Karavan Merkezi, Olimpik Binicilik Merkezi, deniz sporları, ATV, safari, mesire alanları, marina, tarihi değirmenler, halk plajları ve diğer ören yerlerini gezen turizmciler, ilçeye hayran kaldı.
Tarihi ve doğal güzellikleriyle Edremit’in muhteşem bir ilçe olduğunu vurgulayan Kaymakam Çiçekli, “Her yönüyle bölgenin turizm merkezi olan ilçemiz, ilerleyen zamanlarda hak ettiği noktaya ulaşacaktır. Şehrimiz artık terörle değil, turizmle anılan bir kent haline gelecektir. Bölge insanımız için iş ve aş kapısı olan bu sektör sayesinde artık gençlerimiz batı illerine gitmek zorunda kalmayacaklar. Bunun sağlanması noktasında da turizm alanında yeni çalışmalar yapmaktan geri durmuyoruz. Turizm acentelerimiz için 2 günlük destinasyonlar hazırladık ve turizmcilerimiz de 2 günlük destinasyonlarla Edremit’i turlarına eklediler. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Kaymakam Çiçekli, Edremit'in tanıtılması ve turizm pastasından hak ettiğini alabilmesi için çalışmalarının süreceğini de sözlerine ekledi.

 

EDREMİT, TURLARA EKLENDİ
Edremit Kaymakamı Atıf Çiçekli’nin göreve geldikten sonra ilçenin çehresini değiştirdiğini belirten TÜRSAB Doğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe de yaptığı açıklamada, “Kaymakamımız bizler için çok güzel bir turizm destinasyonu hazırladı. Bir turizm temsilcisi olarak kaymakamımıza, üyelerimiz ve turizm bileşenleri adına teşekkür ediyorum. Kaymakamımızın Edremit’te yaptıklarından tüm Türkiye kamuoyu haberdardır. Ama buranın iyice tanıtılması için biz de elimizden geleni yapmakla mükellefiz. Güzel Edremit’imiz biz turizmciler için önemli bir turizm destinasyonu haline gelmiş bulunmaktadır. Bizler de kaymakamımızın sağlamış olduğu 2 günlük destinasyonlarla Edremit’i turlarımıza ekledik ve gruplarımızı keyifle buralara getirerek tanıtımına katkı sunmuş olacağız” dedi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit,, turlara, dahil, edildi,
Haber Yazılımı