Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 16:14
 
Eğitimler devam ediyor
2018 yılı Çocuk ve Gençlerin Kalkınmaya Entegrasyonu Mali Destek Programı kapsamında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Bilişim Derneği tarafından İpekyolu Belediye Başkanlığı ortaklığında yürütülen Dijital İpekyolu Atölyesi: Geleceği Kodlayan 65 Vanlı Projesi kapsamında eğitimler devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
Eğitimler devam ediyor

Proje kapsamda, 9-14 yaşları arasındaki 160 çocuğa temel bilişim eğitimleri verilirken, ilk etapta Algoritma ve Akış Diyagramları Örnekleri, Microsoft Small Basic, Scratch ile Kodlama ve 3 Boyutlu Modellemenin Temelleri anlatıldı. 160 çocuk arasından seçilen 43 çocuk ile ileri düzey eğitimlere devam edildiği  belirtildi. 
Konu hakkında DAKA tarafından yapılan açıklamada; "İleri düzey eğitimler kapsamında çocuklar eğilimlerine göre 3 ayrı gruba ayrılmış olup birinci grupta kodlama, yapay zeka, kriptoloji ve şifreleme, ikinci grupta üç boyutlu tasarım ve çevrimiçi oyun geliştirme, üçüncü grupta ise robotik programlama ve endüstri nesnelerin interneti maket ürün geliştirme eğitimleri verilmektedir. Eğitimlerin paralelinde çocuklar grup projesi, bireysel proje ve iş dünyasına yönelik 3 boyutlu ürün, mobil uygulama, web sitesi, logo tasarımı, mobil oyun vb. projeler geliştirmektedirler. Diğer yandan 18-24 yaşları arasındaki 15 gence ileri düzey bilişim eğitimi ve kişisel becerileri geliştirme eğitimleri verilmiş olup teknik eğitimler ile devam edilmektedir. Teknik eğitimler kapsamında Wordpress İleri Düzey Eğitimi, Modern Web Sitesi Tasarımı, Android Uygulama Geliştirme, Görsel Tasarım, Photoshop, Dijital Pazarlama ve E-Ticaret konuları işlenecektir. 15 gencin içinden seçilecek 8 öğrenci ise eğitici eğitimi ve teknoloji eğitimleri alacaktır." denildi.
 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Eğitimler, devam, ediyor,
Haber Yazılımı