Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 09:55
 
Ekmek zammına tepkiler var
Van'da geçtiğimiz günlerde ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 22 oranında zam yapılmış ve 90 kuruştan satılan ekmek 1 lira 10 kuruşa yükselmişti.
EKONOMİ Haberi
Ekmek zammına tepkiler var

 Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Lokantacılar Fırıncılar ve Kahveciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Tuncil, yükselen girdi fiyatlarından dolayı fırıncı esnafının talepleri doğrultusunda zam uygulamasna gidildiğini söylemişti. Ancak ekmeğe yapılan zammın yüksek olduğunu belirten vatandaşlar, küsürat nedeniyle de sıkıntı yaşanacağını belirtiyor. Siyasi partiler de ekmeğe yapılan zammın geri çekilmesini talep ediyor.
Önceki gün konu ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, zammın zamanlamasının yanlış olduğunu belirterek tepkisini gösterirken, dün ekmek zammına bir tepki de Saadet Partisi Van İl Başkanlığı'ndan geldi.
Saadet Partisi Van İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak fırıncılara çağrımızdır! En temel gıdamız olan ekmeğe yapılan zammın ivedilikle durdurulmasını talep ediyoruz.” denildi.

 

SOSYAL MEDYADA DA TEPKİLER VAR
Ayrıca sosyal medya üzerinden de ekmek fiyatlarındaki yükselişe tepkilerin olduğu görülüyor. Vatandaşlar zammın geri çekilmesini talep eden çok sayıda mesaj paylaşıyor. 
Haber: Mürsel ÖNER

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: Mürsel Öner
Etiketler: Ekmek, zammına, tepkiler, var,
Haber Yazılımı