Haber Detayı
09 Mayıs 2017 - Salı 09:24
 
'El hijyeni büyük önem taşıyor'
Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından '5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü' nedeniyle, el hijyeninin önemine dikkat çekildi.
SAĞLIK Haberi
'El hijyeni büyük önem taşıyor'

Dünya El Hijyeni Günü kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği işbirliği ile Van SBÜ Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda el hijyeni eğitimi verildi.
İl Sağlık Müdürlüğü Özel Sağlık Hizmetleri, Eczacılık Ve Tıbbi Cihaz Şube Müdürü Zehra Atay, günün anlam ve önemini taşıyan el hijyeninin günlük yaşantıda ve sağlık sektöründe enfeksiyonların önlenmesinde son derece önemli olduğuna değindi. 
Söz konusu bilgilendirme eğitiminde Enfeksiyon Hastalıkları Sorumlu Hemşiresi Azize Orbay tarafından sağlık personeline el hijyeni, hastane enfeksiyonları, sağlık personelinin dikkat etmesi gereken hususlar hakkında çeşitli bilgiler sunarak sorulara cevap verdi. Yapılan slayt sunumunda, İnsan elinin birçok mikrop taşıdığına dikkat çekilerek, bu mikroplardan korunmanın en etkili yolunun ellerin düzgün yıkamaktan geçtiğinin üzerinde duruldu. Etkin el temizliğinin su ve sabunla yapılması gerektiği, sabunun katı veya sıvı olmasının önem arz etmediği anlatıldı.
Eğitime İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Van SBÜ Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi ve Özel Hastanelerden personellerin yanı sıra, Van SBÜ Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ahmet Özcan, İl Sağlık Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürü Yasemin Kuşak, Özel Sağlık Hizmetleri, Eczacılık Ve Tıbbi Cihaz Şube Müdürü Zehra Atay da katıldı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 'El, hijyeni, büyük, önem, taşıyor',
Haber Yazılımı