Haber Detayı
26 Mayıs 2017 - Cuma 09:40
 
Eminpaşa Mahallesinde içme suyu hat çalışması
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, İçme Suyu Dairesi Başkanlığınca başlatılan içme suyu hat yenileme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
GÜNDEM Haberi
Eminpaşa Mahallesinde içme suyu  hat çalışması

Açıklamada, Tuşba, Edremit ve İpekyolu İlçelerinde başlatılan 40 Km'lik içme suyu şebeke hat yenileme çalışmasının 4,5'Kmsinin Eminpaşa mahallesinde yapılacağı belirtildi. Eminpaşa Mahallesine içme suyu sağlayan ana borudaki hat yenileme çalışmasında evsel bağlantıların VASKİ tarafından ücretsiz olarak yapıldığı kaydedildi.
Mevcut eski hatların kullanım ömürlerinin dolması ve oluşan arızaların artmasından kaynaklı sağlıksız içme suyu ve su kayıplarının, hat yenileme çalışmasıyla birlikte son bulacağı ifade edildi.
VASKİ tarafından yapılan açıklamada, Eminpaşa Mahalle Muhtarı Raif Çicek'in şu görüşlerine yer verildi; "VASKİ' nin yapmış olduğu çalışmayı takdir ediyorum. Ben ve mahallelim bu çalışmayı yakınen takip ediyoruz, kendilerine gerekli her türlü desteği vermekteyiz. Bizlerin defalarca başvurusuna rağmen çözülmeyen sıkıntımız yeni giderilmeye çalışılıyor bundan dolayı VASKİ çalışanlarına teşekkür ederim. VASKİ yenilenen bu hat üzerindeki evsel bağlantılarımıza ücretsiz olarak yapmaktadır bunun içinde kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum."/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Eminpaşa, Mahallesinde, içme, suyu, , hat, çalışması,
Haber Yazılımı