Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 17:41
 
Engelli bireyler, kaynaşma programında bir araya geldi
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, AK Parti Sosyal Politikalar Engelliler Birim Başkanlığı tarafından kaynaşma programı düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Engelli bireyler, kaynaşma programında bir araya geldi

İpekyolu Belediyesi'ne ait Engelsiz Kafede düzenlenen programa AK Parti Sosyal Politikalar Engelliler Birim Başkanı Sevim Polatcan, AK Parti Sosyal Politikalar Birim Başkanı Mehmet Tuğrul, engelli dernekleri temsilcileri, engelli bireyler ve aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda konuşan AK Parti Sosyal Politikalar Engelliler Birim Başkanı Sevim Polatcan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle biraraya gelindiğini söyleyerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde engelli bireylerimiz için kanunlar ve yasal düzenlemeler yapıldı. Önce insana insan diyen bir anlayışla engelli kardeşlerimizi teşvik etmek, ihtiyaç duydukları yardım elini uzatmak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri kaldırmak için çaba göstermek, onların hayatını kolaylaştırmak hepimizin boynunun borcu ve asli görevimizdir. Özel kardeşlerimizin özel gününü canı gönülden kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve engelsiz bir yaşam diliyorum” dedi.
Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Hanefi Baykara da, yaptığı konuşmada; “Böyle bir organizasyon düzenledikleri için AK Parti İl Teşkilatına teşekkür ediyorum. Bizleri yılda bir gün değil, hergün hatırlamanızı istiyorum. Biz, bu hayatın içerisinde yaşıyoruz. Hergün bizlere sağlam bireylerin çıkarmış olduğu engellerden dolayı bizler engelliyiz. Yoksa bizler kendimizi engelli görmüyoruz çünkü birçok anlamda başarılarımız var. Birçok engellimiz ilimize birçok alanda önemli başarılar getirdi. Milli sporcularımız var. Engellilerimize destek olduğumuz sürece engellilerin neler başarabileceğini hep beraber görüyoruz. Yeter ki bizlere destek olunsun. Ülke çapında hükümetimizin engelliler için yaptığı çalışmaları hepimiz görebiliyoruz. Bugün bir çok engellimiz hayata rahatça adapte olabiliyorsa, sosyal hayatın içine katılabiliyorsa hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalardandır. Bunları görüyoruz ve hükümetimize bu konuda teşekkür ediyoruz. Yalnız en büyük sıkıntımız yerelde sorunlarımızın çözülmesi için her alanda engellilerimizin olması gerektiğini düşünüyoruz. O yüzden destek varsa engel yok diyoruz” ifadelerini kullandı.
Son olarak konuşan AK Parti Sosyal Politikalar Birim Başkanı Mehmet Tuğrul ise; “Bugün ki amacımız tanışmak ve bir arada olmak. Biz aynı ülkenin, aynı toprağın çocuklarıyız. Gönüllerimizde engel olmadığı sürece bedensel engeller hiçbir anlam ifade etmez. Biz AK Parti  olarak bugünü teşkilatımızla berebar sizlerle paylaşmak istedik. Emeği geçen Cemil beye ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından İpekyolu Belediyesi Engelsiz Yaşam Akadamesi Engelsiz Korosu tarafından verilen konserle program devam etti. Haber: M.Selim Kurt

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Engelli, bireyler,, kaynaşma, programında, bir, araya, geldi,
Haber Yazılımı