Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 15:40
 
Engelli bireylere evlerinde ziyaret
Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engelli bireyler ve ailelerini evlerinde ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Engelli bireylere evlerinde ziyaret

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, aile ziyaretleri kapsamında ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle beraberinde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdiresi Gül Ebinç ile birlikte engelli bireyler ve ailelerini ziyaret etti. İlk olarak Beyüzümü Mahallesine giden Başkan Akman, Demir ailesini evinde ziyaret etti. Demir ailesi ile bir süre görüşerek sohbet eden Başkan Akman, daha sonra Seyrantepe Mahallesine geçerek Kaya ve Pulat ailelerini ziyaret etti. Burada da engelli ve aileleri ile görüşen Başkan Akman, çeşitli hediyeler verdi.
Her daim engelli vatandaşların yanında olduklarını söyleyen Başkan Akman, “Engelli vatandaşlarımızın sorunları bizim sorunlarımızdır. Onlar bizim için her zaman değerlidir. Engelli kardeşlerimiz hayatlarını dört duvar arasında değil, diğer insanlar gibi caddede, pazarda ve eğlence yerlerinde geçirebilmelidir. Belediye olarak imkanlarımız dahilinde kendilerine yardımcı oluyoruz. Ev temizliği ve evde traş gibi hizmetleri kendilerine sunuyoruz. Tuşbamızda yaşayan engelli kardeşlerimizin, engelsiz bir hayatı yaşamaları bizlere büyük bir mutluluk veriyor” şeklinde konuştu.
Tuşba Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Başkan Akman'ın ev ziyaretlerinin devam edeceği belirtildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Engelli, bireylere, evlerinde, ziyaret,
Haber Yazılımı