Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 11:20
 
Engelli sporcular destek bekliyor
Altı Nokta Görme Engelliler Spor Kulübü, 2019 yılı spor karşılaşmaları kapsamında faaliyetlerine başladı. Kulüp Başkanı Mail Tam, kulübün, judoda Türkiye birinciliği bulunduğuna dikkat çekerek, “Şu anda sporcumuz olmadığı için judoda müsabakalara katılamıyoruz, diğer dallarda katılıyoruz, ancak bunun için de ciddi bir maddi desteğe ihtiyacımız var” dedi.
SPOR Haberi
Engelli sporcular destek bekliyor

Van Altı Nokta Körler Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Altı Nokta Görme Engelliler Spor Kulübü, 2019 yılı spor karşılaşmaları için çalışmalara başladı.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Altı Nokta Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mail Tam, geçtiğimiz hafta kulüp üyesi 10 sporcunun Malatya’ya giderek gerekli lisansları alabilmek için göz ölçümü yaptırdıklarını söyledi.

 

ÖNCE YÜZME YARIŞMASI
2019 yılının ilk müsabakasının yüzme dalında olacağını belirten Tam, şu bilgileri verdi:
“14-17 Mart tarihleri arasında Alanya’da Türkiye Görme Engelliler Yüzme Yarışması olacak. Üç sporcu ile bu müsabakaya katılacağız. 6-7 Nisan tarihleri arasında atletizm, 11-21 Temmuz tarihlerinde goalball, 28-29 Eylül’de de halter müsabakaları olacak. Sporcumuz Rıdvan Kayran, geçen yıl Türkiye ikincisi olmuştu, bu sene yine katılacak. Judoda ise sporcumuz şu an yok, o nedenle katılamıyoruz, ama Türkiye şampiyonluğu olan Esmer Taşkın da, bizim kulüpte yetişti, fakat şu an bizde değil.”

 

“DESTEK ARAYIŞIMIZ SÜRÜYOR”
Kulüp olarak tüm bu müsabakalara katılabilmek için belli bir maddi kaynağa ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Tam, şunları söyledi:
“Bu müsabakalara katılabilmek için ciddi bir desteğe ihtiyacımız var. Şimdiye kadar İpekyolu Belediyesi ile görüştük, diğer belediyelerle de görüşeceğiz. İş insanlarından destek bekliyoruz. Belediye başkan adayları bizi ziyaret ettiler, sorunlarımızı onlara da aktardık. Van adına bir şeyler başarmak istiyoruz. İmkanlarımız dahilinde tüm bu müsabakalara katılacağız.”
Özel Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Engelli, sporcular, destek, bekliyor,
Haber Yazılımı