Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 14:40
 
Engelli vatandaşın yolu asfaltlandı
Van’da evinin bahçesindeki engellerden dolayı dışarıya çıkmakta zorlanan 63 yaşındaki yürüme engelli Mikail Topyay’ın bahçesindeki yürüme yolu, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlandı. Yolun asfaltlmanmasından dolayı, kimsenin yardımı olmadan dışarı çıkmaya başlayan Topyay, belediyeye teşekkür etti.
YAŞAM Haberi
Engelli vatandaşın yolu asfaltlandı

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre; Van'nın Tuşba İlçesi Seyrantepe Mahallesi'nde yaşayan 12 çocuk babası 63 yaşındaki yürüme engelli Mikail Topyay, Kurban Bayramı'nda Eşbaşkanlar Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı’ya ulaşarak, bahçesindeki engellerden dolayı dışarı çıkamadığını söyledi. Yapılan tespitlerin ardından maddi durumu iyi olmayan Topyay’ın kapısının önünden sokağın başına kadar olan bölüm Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından asfaltlandı. Yapılan asfaltın ardından Topyay, ilk kez kendi çabalarıyla tekerlekli sandalyesine binip sokağa çıktı.
Hizmetinden dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne ve Eşbaşkanlara teşekkür ettiği belirtilen Topyay'ın, yaptığı açıklamada, “Yaşadığım rahatsızlıktan dolayı bir bacağımı kaybettim. Bahçemdeki engellerden dolayı yaklaşık 3 yıldır çok zor şartlarda dışarı çıkabiliyorum. Sağ olsunlar Kurban Bayramı selamlaşması için mahallemize gelen belediye başkanlarımıza sesimizi ulaştırdık. Onlar da bizi kırmayarak bugün bahçemizin yürüyüş yolunu asfaltladılar. Ben bugün ilk kez kimseden yardım almadan sokağa çıktım. Allah belediyemizden razı olsun, belediye eşbaşkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dediği aktarıldı.
 / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Engelli, vatandaşın, yolu, asfaltlandı,
Haber Yazılımı