Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:17
 
Engelliler Günü'nde duyarlı davranış
Van İl Jandarma Komutanlığında görevli kadın komutanlar, Engelliler Haftası munasebeti ile evinde ziyaret ettikleri, yürüme güçlüğü çeken 70 yaşındaki kadına tekerlekli sandalye armağan etti.
YAŞAM Haberi
Engelliler Günü'nde duyarlı davranış

Van Jandarma Komutanlığı ile Edremit İlçe Jandarma Komutanlığında görevli kadın komutanlar, tedarik edilen tekerlekli sandalyeyi Edremit ilçesinin Köprüler Mahallesi'nde yaşayan ve yürüme güçlüğü çeken Şeker Tarhan'a evinde teslim etti.

Tarhan'ın elini öpen ve bir süre sohbet eden komutanlar, Tarhan'ın mutluluğuna ortak oldu.

Ziyaret karşısında büyük sevinç yaşayan Şeker Tarhan ise kadın komutanlara ve Jandarma Teşkilatına hem teşekkür, hem dua etti.

Ramazan dolayısıyla komutanlara ikramda bulunamamanın üzüntüsünü yaşadığını belirten Tarhan, "Allah devletimize zeval vermesin ve tüm askerlerimizi korusun. Siz bu ramazanda beni sevindirdiniz. Allah da sizi sevindirsin." dedi.

Tarhan'ın oğlu Ayhan Tarhan ise annesinin rahatsızlığı nedeniyle evden dışarı çıkamadığını, bu hediye sayesinde artık güzel havaları dışarıda geçireceğini belirtti.

Ziyarete katılan Mahalle Muhtarı Yusuf Bilgin, jandarma ekiplerine duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür etti. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Engelliler, Günü'nde, duyarlı, davranış,
Haber Yazılımı