Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 17:18
 
Erçek Mahallesi'nde halk toplantısı
Stratejik Plan oluşturma çalışmaları kapsamında Erçek Mahallesi’nde halk toplantısı düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Erçek Mahallesi'nde halk toplantısı

İpekyolu İlçesi Erçek Mahallesi Nur Camii taziye evinde, 2019-2024 stratejik planlama oluşturma çalışmaları çerçevesinde halk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Azim Yacan, HDP İpekyolu İlçe Eşbaşkanı Öznur Bartın ve her iki belediyenin teknik ekipleri ile mahalle sakinleri katıldı.
İlk olarak, HDP İpekyolu İlçe Eşbaşkanı Öznur Bartın tarafından, stratejik planlama oluşturma konusunda kısa bir bilgilendirme yapıldı. Ardından halkın talep ve önerileri dinlendi. Mahalle sakinleri, sulama kanallarının temizliği, meralarda küçükbaş ve büyükbaş hayvanların su içebilmesi için yalakların kurulması, sulama imkanlarının oluşturulması, altyapı ve doğalgaz, mezarlık ve çevre düzenlemesi, cami duvarı, kadın taziye evi gibi taleplerde bulundu.
Eşbaşkanlar ve her iki belediyenin teknik ekibi tarafından talepler kayıt altına alındı. Talepler doğrultusunda bilgilendirme yapan İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Azim Yacan, belirtilen sorunları ellerinden geldiği oranda çözmeye çalışacaklarını aktardı. Yacan, dile gelen sorunların hepsini bir anda çözemeyeceklerini belirterek, hazırlayacakları stratejik planlama doğrultusunda kısa ve uzun vadede tüm sorunların çözümü konusunda gerekli gayreti sergileyeceklerini söyledi. Büyük bir ilçeye hizmet etmeye çalıştıklarına dikkat çeken Yacan, “Elbette taleplerin tümünün anında yerine gelmesi bazen mümkün olmayabilir, bu anlamda kesinlikle tepkilenmenin, darılmanın olmaması gerekiyor. Zaten daha doğru ve yerinde nasıl hizmet üretilebilinir niyet ve amacıyla toplantıya gelmiş bulunuyoruz. Yerel seçimlerden hemen sonra mazbataların gecikmesinden dolayı ihalelere geç başlayabildik. Kısa sürede yapılan parke taşı yapım işi ihalesi tamamlandı. Ağustos ayının ilk haftasında yol yapım çalışmalarına başlanacak” diye konuştu.
Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı ise büyükşehir ve ilçe belediyelerinin çalışma alanları hakkında bilgilendirme yaptı. Avcı, ulaşım, su ve kanalizasyon gibi çalışmaların büyükşehir belediyesinin bünyesinde olduğunu aktardı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Erçek, Mahallesi'nde, halk, toplantısı,
Haber Yazılımı