Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 16:48
 
Erciş'te yol ve yaşam merkezi açılışı
Van Büyükşehir Belediyesi ve Erciş Belediyesi, kentsel dönüşüm kapsamında Erciş kent merkezindeki Zeylan, Vanyolu, Emrah, Emniyet ve İnönü caddelerini asfaltlayıp, kaldırım ve refüj çalışmalarını da tamamlayarak, halkın hizmetine açtı. İlçede ayrıca Zîlan Kadın Yaşam Merkezi’nin de açılışı gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Erciş'te yol ve yaşam merkezi açılışı

Büyükşehir Belediyesi ile Erciş Belediyesi’nin öz kaynakları ve ortak çalışmasıyla Erciş’teki Zeylan, Vanyolu, Emrah, Emniyet ve İnönü caddeleri asfaltlanarak, hizmete açıldı. Açılışa HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan, HDP Van İl Eşbaşkanı Ümit Dede, Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı, Erciş Belediye Eşbaşkanları Yıldız Çetin ve Bayram Çiçek, İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Şehsade Kurt,  ilgili daire başkanları,  belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Asfaltlanan yolların açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Bedia Özgökçe Ertan, öz kaynaklarla yapılan hizmetin önemine vurgu yaparak, tüm kaynakları halk için seferber edeceklerini belirtti.

HDP Van İl Eşbaşkanı Ümit Dede de, "Yıllardan beri, değil araçların, yayaların bile geçmekte zorlandığı bir yolun açılışı için toplandık. Bu yol kaynaklar doğru kullanıldığında hizmetlerin nasıl bir bir hayata geçirileceğinin bir kanıtıdır” ifadelerini kullandı.

Asfaltlanan yolların açılışının yanı sıra Zilan Kadın Yaşam Merkezi’nin de açılışı  yapıldı. Burada açıklamalarda bulunan Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, 'kadınları görünmez kılan ve eve kapatan zihniyetin kabul edilemeyeceğini' söyleyerek, “Kadın eğer hayatta var ise o zaman hayata katılmak en önemli var oluş sebebidir” dedi. 

Erciş Belediyesi Kadın Politikalar Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürütecek Zîlan Kadın Yaşam Merkezi'nin açılışında konuşan Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, Van genelinde ayrım gözetmeksizin bütün halka eşit şekilde hizmet götürdüklerini söyledi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Erciş'te, yol, ve, yaşam, merkezi, açılışı,
Haber Yazılımı