Haber Detayı
09 Mayıs 2017 - Salı 09:29
 
Ercişli esnafların sorunları tartışıldı
Van ESOB Başkanı Muhittin Aydemir başkanlığında Erciş ilçesinde düzenlenen toplantı ile esnafların sorunları masaya yatırıldı.
GÜNDEM Haberi
Ercişli esnafların sorunları tartışıldı

VESOB Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin de katılımı ile Erciş Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Erciş ilçesinde bulunan 4 meslek odası başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Birlik Başkanı Aydemir, “Bugün burada düzenlenen toplantının asıl amacı Erciş ilçemizde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını oda yetkililerinden dinlemek ve  sorunları yerinde tespit ederek çözümüne katkı sunmaktır” dedi.
Aydemir yaptığı açıklamada; “Yurt genelinde olduğu gibi, ilimizde de piyasalarda bir durgunluk yaşanıyor. Esnaf ve sanatkarlarımız bazen siftah dahi yapamıyorlar. Özellikle AVM’lere karşı tutunamayarak kan kaybeden her iş kolundaki esnaflarımızdan kepenk indirenler oluyor. Yetkililerden Küçük Esnaf ve Sanatklarlara yönelik özel tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz” diye konuştu.
Aydemir, yapılan toplantıda oda başkanlarının esnaflar adına beklentilerini de şu şekilde sıraladı;
“ *Sayıları hızla artan AVM’lerin yerel esnafı mağdur ettiği, bu nedenle iş yapamadıkları ve AVM’lerin kent dışına çıkartılmaları  istendi.
*Piyasalardaki canlılığın arttırılması için Hibe ve Faizsiz KOSGEB Kredi desteğinin devamı talep edildi.
*Kayıt dışı faaliyet gösteren ve haksız rekabet sağlayan iş yerlerinin kayıt altına alınması istendi.
*İlçenin eski canlılığına kavuşması için Kentsel Dönüşüm Projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiği belirtildi.
*İstihdam sağlamak için bölgeye yönelik SGK ve Vergi İndiriminin şart olduğunu, ayrıca, Tarım ve Hayvancılığın desteklenmesi gerektiği toplantıda görüşülen diğer başlıklar oldu.”
Van Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Aydemir, son olarak, toplantıya katılanlara teşekkür etti. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ercişli, esnafların, sorunları, tartışıldı,
Haber Yazılımı