Van Ferit Melen İlkokulu Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz, öğrencileriyle düzenlediği canlı etkinlikle tuz seramiği yaptırdı. Korona virüsü salgını nedeniyle eğitime verilen bir hafta aranın ardından Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği EBA TV ile öğrenciler uzaktan eğitim almaya başladı. Van’da da başarılı şekilde süren uzaktan eğitim sistemi, kendilerini mesleğine adayan öğretmenleri öğrencileri için farklı projeler üretmeye sevk etti. Ferit Melen İlkokulu Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz da öğrencileriyle düzenlediği canlı etkinlikle tuz seramiği yaptırdı.  “Amacımız evlerde daha eğlenceli ve verimli zaman geçirmek” Korona virüsü nedeniyle uzaktan eğitim sistemine geçmelerine rağmen öğrencileri ile iletişimlerini sürdürdüklerini belirten Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz, “Öğrencilerimizle ailelerin de katılımı ile düzenlediğimiz uzaktan canlı etkinliğimiz, tahminimden çok güzel geçti. Her bir ailemizle yaptığımız etkinliğin videosu çekildi. Daha sonra videoları birleştirdik ve evde tuz seramiği yapımını bir bütün olarak uygulamalı anlatmış olduk. Burada amacımız korona virüs nedeniyle yapılan uzaktan eğitime hem aktivite ile destek olmak hem de bu süreçte çocuklarımızın zamanını daha verimli geçirebilmelerine katkı sunmak. Böylece evde kendi tuz seramiğimizi de yapmış olduk. Son olarak evde kal Türkiye, hayat eve sığar şeklinde çağrıda bulunmak istiyorum” dedi.
Van Ferit Melen İlkokulu Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz, öğrencileriyle düzenlediği canlı etkinlikle tuz seramiği yaptırdı. Korona virüsü salgını nedeniyle eğitime verilen bir hafta aranın ardından Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği EBA TV ile öğrenciler uzaktan eğitim almaya başladı. Van’da da başarılı şekilde süren uzaktan eğitim sistemi, kendilerini mesleğine adayan öğretmenleri öğrencileri için farklı projeler üretmeye sevk etti. Ferit Melen İlkokulu Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz da öğrencileriyle düzenlediği canlı etkinlikle tuz seramiği yaptırdı. “Amacımız evlerde daha eğlenceli ve verimli zaman geçirmek” Korona virüsü nedeniyle uzaktan eğitim sistemine geçmelerine rağmen öğrencileri ile iletişimlerini sürdürdüklerini belirten Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz, “Öğrencilerimizle ailelerin de katılımı ile düzenlediğimiz uzaktan canlı etkinliğimiz, tahminimden çok güzel geçti. Her bir ailemizle yaptığımız etkinliğin videosu çekildi. Daha sonra videoları birleştirdik ve evde tuz seramiği yapımını bir bütün olarak uygulamalı anlatmış olduk. Burada amacımız korona virüs nedeniyle yapılan uzaktan eğitime hem aktivite ile destek olmak hem de bu süreçte çocuklarımızın zamanını daha verimli geçirebilmelerine katkı sunmak. Böylece evde kendi tuz seramiğimizi de yapmış olduk. Son olarak evde kal Türkiye, hayat eve sığar şeklinde çağrıda bulunmak istiyorum” dedi.
53 bin 912 paket kaçak sigara ele geçirildi
53 bin 912 paket kaçak sigara ele geçirildi
Hayatını kaybedenler soğutucu tırlarla taşınıyor
Hayatını kaybedenler soğutucu tırlarla taşınıyor
THY
THY'den flaş koronavirüs kararı! 1 Mayıs'a kadar uzatıldı
İtalya
İtalya'da son 24 saatte 727 ölüm
Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 10:39
 
‘Evde kal’mıyoruz!
Koronavirüs salgını tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına almayı sürdürürken, tüm uyarılara rağmen çok sayıda insanın evde kalmak yerine dışarıya çıktığı gözleniyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamada virüsün genele yayıldığını söylemesi, Van’da da vakaların olduğunu teyit etmesine rağmen, cadde ve sokaklardaki kalabalık dikkat çekiyor. Uzmanlar ısrarla, “evde kal” “hayat eve sığar” “evde sağlık var” gibi uyarılarla evde kalmayı teşvik etmeye çalışsa da, maalesef çok sayıda insanın bunun tersine hareket ettiği görülüyor.
- Haberi
‘Evde kal’mıyoruz!

Van’da da bazı sokak ve caddelerde gözle görülür sakinlik varken, bazı caddelerde ise kalabalıklar dikkat çekiyor. Birçok sosyal medya kullanıcısı da, Van’ın belli noktalarında hayatın normal akışında devam ettiğini, kalabalıklardan bir şey eksilmediğini gösteren görüntüleri çekerek paylaşım yapıyor.
 

VAN’DA DA VAKALAR VAR

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Van’da da koronavirüs vakalarının olduğunu söyledi. 

Bakan Koca, düzenlediği basın toplantısı sırasında sorulan soru üzerine Van’da da vakalar olduğunu ancak 10’un üzerinde olmadığını belirtti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından, “Van’da vaka var mı yok mu?” tartışmalarına da son nokta koyulmuş oldu.

 

VAKA VAR AMA…

Van’da vaka olmasına rağmen, beklenen kadar insanlar evlerinde kalmıyor. Şehir merkezinin belli noktalarında kalabalıklar göze çarparken, tüm uyarılara rağmen kalabalıkların oluşması beraberinde ciddi riskleri de getiriyor. Artık Van’da da vaka olduğunun bilinmesine karşın, vatandaşların da bu tutumunu değiştirmesi ve tedbirler kapsamında kendini izole etmesi hayati önem taşıyor.

 

“HAYAT EVE SIĞAR”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da, her fırsatta, koronavirüsle mücadelede evde kalınmasının önemine vurgu yapıyor. Bakan Koca; “En güvenilir çözümün evde kalmak olduğunu unutmayalım. Hayat eve sığar. Gençlere uyarımız var, salgının dışında değilsiniz. Hayatınızı yavaşlatın. Risk ortamına girmeyin. Riski evinize taşımayın." gibi uyarılarda bulunarak, konunun önemine vurgu yapıyor. 
Haber: Umut Tarhan

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ‘Evde, kal’mıyoruz!,
Haber Yazılımı