Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 13:54
 
Feyyaz Uçar, yeniden Van Spor'da
Van Spor'da bir süre teknik direktörlük yapan ardından geçen sene bir süre de genel koordinatörlük görevini yürüten Feyyaz Uçar, yeniden genel koordinatör olarak Van Spor'da görev alacak.
SPOR Haberi
Feyyaz Uçar, yeniden Van Spor'da

Van Spor'da bir süre teknik direktörlük yapan ardından geçen sene bir süre de genel koordinatörlük görevini yürüten Feyyaz Uçar, yeniden genel koordinatör olarak Van Spor'da görev alacak.

Yarın veya Perşembe günü Van'a gelmesi ve görevine başlaması beklenen Feyyaz Uçar'ın yeni görevini Kulüp Başkanı Servet Yenitürk açıkladı.

Kulübün içinde bulunması ve sıkıntıların çözümüne anında müdahale edilmesi amacıyla genel koordinatöre ihtiyaç duyulduğunu, bunu da hem takımın teknik direktörü Taner Taşkın, hem de yönetim kurulu ile müzakere ettiklerini ve öyle karar verdiklerini belirten Yenitürk, “Daha sonra bu teklifi Feyyaz hocamıza ilettik. Kendisi de hiçbir beklenti içine girmeden, 'benim zerre kadar katkım olacaksa seve seve Van'a gelirim' dedi. Hocamızın bu yaklaşımından dolayı da kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kulübün içinde olası sıkıntıları çözmesi ve bu sıkıntıları rapor halinde yönetime sunması açısından, futbolcuların, teknik heyetin sorunları varsa bunların çözümü noktasında genel koordinatörlüğün önemli olduğunu belirten Yenitürk; “Tabi geç kalmış sayılmayız. Sürekli kulüpte kalacak, futbolcuların arasında bulunacak, düzeni sağlayacak bir genel koordinatörlük takımımız için iyi olacaktır. Bu nedenle geçen seneden bildiğimiz ve bize faydası olduğuna inandığımız için kararımızı Feyyaz Uçar'dan yana kullandık. Kendisi de Van'ı sevdiğini ve hiçbir talebi olmadığını, Van Spor'a zerre kadar fayda sağlayabilecekse mutlu olacağını belirtti. Genel koordinatörümüz, benimle hocanın, benimle futbolcu ve kulüp arasında bir köprü olacaktır. Anında her şeyden haberimiz olacak, anında her şeyin aynı gün çözümünü bulmak üzere önemli olacaktır. Bu durumu hocamızla da paylaştım. Hocam da sevindi. Hocamız teknik hoca olarak sonuna kadar tek yetkilidir.  Feyyaz Uçar'ın görevi, bizlere yardımcı olmaktır. Hayırlı olsun” dedi.

Van Spor Teknik Direktörü Taner Taşkın da, Feyyaz Uçar'ın takıma genel koordinatör olarak gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Konunun kendisi ile paylaşıldığını dile getiren Taşkın, geçtiğimiz hafta sonu Bodrumspor karşısında alınan ağır mağlubiyetten dolayı da özür diledi.

 

TAŞKIN: ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

 

Bundan böyle bu tür sonuçların yaşanmayacağını ve bunun için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Taşkın; “Ben bu maçtaki sorumluluğu üstüme alıyorum. Futbolcularımın formsuzluğu kadar benim de formsuzluğum söz konusuydu. Böyle bir durum yaşattığımız için tüm taraftarlarımızdan özür diliyorum. Bir daha böyle şeyler olmayacaktır. Şimdi önümüzdeki maçlara odaklanmamız gerekiyor. Elbette ki morallerimiz bozuk ama lig uzun bir maraton. Bu mağlubiyet bizim açımızdan çok kötü oldu. Biran önce toparlanıp kendimizi affettirmek ve hedefimize ulaşmak istiyoruz. Bunu da tüm taraftarlarımızla, tüm camiamızla birlikte yapabiliriz. Kenetlenerek yolumuza devam edeceğiz. Şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız. Bu mümkün olmuyorsa en azından play-off'ta yerimizi sağlamlaştırmak için mücadelemizi en iyi şekilde sürdüreceğiz” diye konuştu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Feyyaz, Uçar,, yeniden, Van, Spor'da,
Haber Yazılımı