Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 09:34
 
Gazeteciler Günü mesajları
Gazeteciler Günü mesajları
GÜNDEM Haberi
Gazeteciler Günü mesajları

MÜDÜR SÜNNETÇİOĞLU’NUN MESAJI

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 
Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, yayımladığı mesajda, “Gazeteciler; her türlü şartta mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek ilimizin ve ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için olumlu rol üstlenmeye devam etmektedirler. Kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak, kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru, tarafsız, ilkeli haber vererek, objektif davranarak haber alma özgürlüğümüzü sağlayan, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran, halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olan önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşlarımızın bilgi almalarını sağlayarak milletin sesi olmaktadırlar. Ayrıca görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.

 

BAŞKAN ÖZGÖKÇE’NİN MESAJI

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
Başkan Özgökçe, yayımladığı mesajında, gazetecilerin toplumun dünyadaki gelişmelerden doğru ve hızlı bilgi sahibi olabilmesi için özveriyle çalıştıklarını belirterek, “Demokrasinin, ahlakın ve adil düzenin vazgeçilmez birer aktörü olan basın yayın organları, toplumun gözü, kulağı ve sesi konumundadır. Gazeteciler; doğru, ilkeli ve tarafsız haberleri ile topluma her daim ışık tutarlar” dedi. 
Yeni Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşılmasında sağlıklı, güçlü ve özgür bir basının çok önemli katkısı olacağına inandığını kaydeden Başkan Özgökçe, “Medya, yaptığı yayınlarla bir şehrin ve ülkenin ekonomik, kültürel, bilimsel ve siyasal gelişiminde önemli bir güce ve paya sahiptir. Özellikle Van’da faaliyet gösteren yerel medyanın görüş, öneri ve eleştirileri, şehrimizin gelişimi açısından önemlidir. Biz yerel yönetimler olarak doğru, tarafsız ve önyargısız haberleri çok önemsiyor ve hizmetlerimizi gerçekleştirirken halkımıza ulaşmak ve halkımızın da bize ulaşım yollarından biri olarak görüyoruz. Bir şehrin vicdanı, gözü, kulağı ve dili olan yerel medyanın abone, reklam gibi ekonomik desteklerle daha da güçlendirilmesi ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 
Dünyadaki gelişmelerden doğru ve zamanında bilgilendirilmeyen toplumların gelişmelerinin de problemli ve zayıf olduğunu söyleyen Başkan Özgökçe, “O bakımdan, zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile bu şerefli mesleği icra eden ve bizlerin önünü açan tüm fedakar gazetecilerimizin bu güzel gününü tekrar tebrik eder, ailelerine de sağlıklı, huzurlu ve mutlu yıllar diliyorum” şeklinde konuştu. 

 

KAYMAKAM ÇİÇEKLİ'NİN MESAJI

Van’ın Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, toplumun haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan gazetecilik mesleğinin sorumluluk, fedakarlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu mesleklerden birisi olduğunu söyledi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Başkan Vekili Atıf Çiçekli, gazetecilerin gününü kutlayarak, “Zor şartlar altında kamuoyunu bilgilendirmek için çalışan gazeteciler, mesai mefhumu gözetmeden kutsal bir görevi yerine getiriyor. Dünya ve ülke gündemine ait gelişmeleri sıcağı sıcağına kamuoyuna aktararak toplumun haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan gazetecilik mesleği, sorumluluk, fedakarlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu mesleklerden birisidir. Günümüzde basın, gazetecilik, televizyonculuk, radyo yayıncılığı, internet haberciliği önemli gelişmeler kaydetmiştir. Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin gözü kulağı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle; çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum dedi” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Gazeteciler, Günü, mesajları,
Haber Yazılımı