Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 09:55
 
Geçici çözüm, büyük sorun!
Van’ın İpekyolu İlçesi Bahçıvan Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde bulunan VEDAŞ’a ait iki trafo arası bağlantıyı sağlamak amacıyla kaldırım üzerinden geçirilen yüksek voltajlı elektrik hattı, kötü bir görüntü oluşturmakla birlikte, aynı zamanda tehlike arz ediyor.
GÜNDEM Haberi
Geçici çözüm, büyük sorun!

 Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde 2 ayrı noktada yer alan trafoların enerji nakil bağlantısını sağlamak amacıyla bir süre önce VEDAŞ tarafından geçici bir çözüm amacıyla kaldırımdan geçirilen hat, bir süredir olduğu gibi duruyor. Kaldırımdan yürüyen ve karşıdan karşıya geçmek isteyenlerin zaman zaman takılarak düştüğü görülen hattın, ne zamana kadar bu şekilde duracağı merak konusu oldu.

Kimi vatandaşlar dikkatlerinden kaçtığı için yerden çekilen hatta takılıp düşerken, bölge esnafı da yakın bir süreçte yetkililerden bir çözüm bulmalarını istiyor. 
Konuyla ilgili bilgi veren bölge esnaflarından  Yılmaz Polatoğlu; “Muhtemelen bu hattan yüksek gerilim geçiyordur. Bilmeden ya da bilerek bir çocuk, ya da bir yetişkin elindeki bir metali bu hatta vurduğu zaman, içinden geçirdiği zaman olacakları düşünmek bile istemiyorum. Bu nedenle bu konuya biran evvel çözüm bulunmalıdır”dedi.
Özel Haber: M. Selim KURT 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Geçici, çözüm,, büyük, sorun!,
Haber Yazılımı