Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 09:51
 
Gelinlikçiler, düğünlere umut bağladı
Van’da havaların ısınmasıyla birlikte gelinlik satan veya kiralan işyerleri de gözünü düğünlere çevirdi. Kış aylarında düğün merasimlerinin çok az yapılması nedeniyle sıkıntılı bir dönem geçiren gelinlikçiler, havaların ısınması ile beraber işlerinin de açılmasını umuyor.
YAŞAM Haberi
Gelinlikçiler, düğünlere umut bağladı

Van’da 11 yıldır reklam tanıtım alanında iş yapan ve “şen ortaklar” diye tanınan genç girişimciler Cemal Avcı ve Çetin İnalöz de, gelinlikcilik de farklı bir konseptle bu işe başladıklarını ve şimdi düğün sezonunun açılması ile birlikte genç çiftlere hizmet sunmanın heyecanını yaşadıklarını söylediler.
Yola alanlarında uzmanlaşmış bir ekiple çıktıklarını belirten Avcı ve İnalöz ortaklar, şunları söylediler; “Van’da bir çok iş alanında olduğu gibi gelinlik satışlarında da bir eksiklik olduğunu gördük. Örnek olarak vermek gerekirse; bir bayan kuaförü yaptığı işin yanı sıra artı bir gelir kaynağı olması için gelinlik satışı da yapabiliyor ve bundan da kazanç elde edebiliyor. Bununla beraber Van’da yer alan bir çok mağaza da mevcut, fakat çoğu mağazada ise tek marka üzeri değil de karma diye tabir edebileceğimiz markalara ait ürünleri satıyorlar. Biz de bütün bunları düşünerek ilimize bu işi daha modern, daha deneyimli bir şekilde yapabileceğimiz bir mağaza açma kararı aldık. Bunun için de ön çalışmalara başladık. Önce alanlarında uzman bir kadro oluşturduk ve daha sonra da marka bir firmayla anlaşmaya vardıktan sonra da yer temini yapıp mağazamızı açtık. Yani yola bu sektörde uzmanlaşmış bir ekiple çıktık ve hazırız. Halkımızı iyi bir hizmet sunmayı amaçlıyoruz.”

SATIŞ KONUSU
Düğün sezonun başlamasına rağmen piyasalardaki durgunluğa da değinen Avcı ve İnalöz ortaklar, satışlar hakkında şu açıklamalarda bulundular; “Piyasada bir durgunluk var. Biz de yeni açılan bir mağazayız. Bütün bunlara rağmen mağazamızı gören ya da birileri tarafından duyan halkımız bize geliyorlar ve ürünlerimizi inceliyorlar. Yeni olmamıza rağmen halkın yoğun bir ilgisi var, herkesime hitap eden zengin bir ürün yelpazemiz bulunmakta, bu da halkımızdan olumlu tepki alıyor. Bizler de ülke genelinde birçok bölgede satılan ve bilinen bir markayı ilimize getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Mağazamızda yeni gelecek olan ürünlerle birlikte 150 farklı çeşitte hizmet sunacağız. Düğün sezonunun açıldığı bu günlerde maalesef piyasalar daha tam anlamıyla canlanmış değil. Bunun da nedeni her şeyin zincirleme bir halka içinde olmasındandır. Şuan bütün esnaflar durağan bir dönem geçiriyorlar, bizim sektörümüzdeki diğer bir etkende, batı illerinde her dönem düğünlerin yapılabilmesidir. Bizim bölgemizde ise sadece yaz aylarında düğünler yapılabiliyor ama düğün salonlarının sayısı arttıkça artık bu bölgede de her sezon düğünler yapılabilecek. Bu da bizim sektöre olumlu bir dönüş sağlayacaktır.” 

Özel Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: M.Selim Kurt
Etiketler: Gelinlikçiler,, düğünlere, umut, bağladı,
Haber Yazılımı