Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 08:25
 
Gevaş'ın su problemini çözen proje
Gevaş ilçesinde hayata geçirilen Pınarbaşı Su Projesi ile doğal kaynak suyu depolanarak ilçeye verilmeye başlandı. Bu proje ile Gevaş ilçesinin su probleminin çözüldüğü belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Gevaş'ın su problemini çözen proje

Gevaş ilçesinde yürütülen su projesi ile ilgili olarak Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu ve VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'a teşekkür etti.
VASKİ Genel Müdürlüğünün Gevaş'ta başlatmış olduğu ve ilçe halkının yıllardır beklediği Pınarbaşı Su Projesi'nin Gevaşlıların takdirini kazandığı belirtildi. Bu proje ile Pınarbaşı doğal kaynak suyunun depolanarak ilçeye verilmeye başlandığı aktarıldı. Projeyle, ilçedeki su sorununun çözüldüğü bildirildi. VASKİ, terfi merkezi kurulmadan kendi cazibesiyle 3 km'lik bir hat ile ilçeye verilen Pınarbaşı suyunun ilçe için büyük bir eksikliği gidermiş olduğunu açıkladı.
Gevaş Pınarbaşı Mahallesinde bulunan ve yıllardır boşa aktığı belirtilen doğal kaynak sularının depolanarak ilçeye verilmesini hedefleyen İçme Suyu Projesi için Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu ile VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve ekibine teşekkür etti.
Hakan, “Daha önceleri ancak yüzde 10'nunu kullanabildiğimiz bu kaynağın rehabilite edilerek, sağlıklı bir depolama sistemi ile ilçeye verilmesi sevindiricidir. Yıllardır büyük bölümü boşa akıp giden temiz ve sağlıklı bir doğal su rezervimiz vardı. Malesef şimdiye kadar hakkıyla faydalanılamadı. Artos Dağı eteklerinden akıp gelen Pınarbaşı su kaynağı rehabilite edilerek halka kazandırıldı, bu proje ile halkımızın su sorunu tamamen ortadan kalkmış oldu” şeklinde konuştu.
Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, açıklamalarının devamında; “Bizim için yılların özlemi sona erdi. Pınarbaşı doğal kaynağı depolanarak ilçeye verildi. Bu proje Gevaş'a yeniden hayat anlamına geliyor. Bu bizim için büyük mutluluk, proje 2018 yılı proğramında olmasına rağmen 2017 yılına alındı. 3 ay gibi kısa bir sürede bitirildi. Bu önemli projenin hayata geçmesini sağlayan sayın VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'a ve emeği geçen tüm çalışanlarına candan teşekkür ediyorum. Gevaş tarihi bir başarı ile taçlandırıldı. Su gibi aziz olsunlar. Gevaş'a hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 

/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Gevaş'ın, su, problemini, çözen, proje,
Haber Yazılımı