Haber Detayı
26 Nisan 2017 - Çarşamba 09:43
 
Gevaş'ta “2. Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliği” yapılacak
Gevaş ilçesinde, ilki geçtiğimiz yıl yapılan “Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliği”nin 2.'si 20 – 21 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan; “Vay efendim ben duymadım, vay efendim ben işitmedim demeyin. 20-21 Mayıs'ta 2. Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliğimize Gevaş'a davetlisiniz” dedi.
KÜLTÜR Haberi
Gevaş'ta “2. Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliği” yapılacak

İlki geçtiğimiz yıl Gevaş Belediyesi tarafından organize edilen “Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliği”nin ikincisi bu yıl 20 – 21 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Geçtiğimiz yıl yapılan ve renkli görüntülere sahne olan şinliğin bu yıl da renkli görüntülere sahne olabilmesi için çalışmaların şimdiden başladığı belirtildi.
Gevaş ilçesinde çekilen ve Yılmaz Erdoğan'ın yönetmenliğini yaptığı “Vizontele” filmindeki 'Deli Emin' tiplemesinden ilham alınarak organize edilen ve bu ismin verildiği şenlik ile Gevaş ilçesi güzellikleriyle ön plana çıkarılarak, tanıtımının yapılması amaçlanıyor. Geçtiğimiz yıl bu hedefe kısmen ulaşıldı.
Şenlik kapsamında geçtiğimiz yıl düzenlenen bisiklet turuna kamu kurum amirleri, vatandaşlar ve özellikle de bisiklet tutkunları büyük ilgi göstermişti. Bu yıl da en az aynı ilginin gösterileceği tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıl düzenlenen festivalde, Vizontele filminde Deli Emin rolündeki Yılmaz Erdoğan'ın yerini Gevaş Belediyesi Kültür Müdürü Mihail Atik alarak, 'Deli Emin' kostümleri giymiş ve büyük beğeni toplamıştı.
Gevaş ilçesinin tanıtımının amaçlandığı şenlik kapsamında bisiklet gezisi, Artos tırmanışı, yamaç paraşütü gibi etkinlikler de gerçekleştirilecek.
Etkinliklerle ilçelerinin tanıtımını yapmayı ve vatandaşların stres atabilecekleri güzel bir organizasyon amaçladıklarını belirten Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan; “Vay efendim ben duymadım, vay efendim ben işitmedim demeyin. 20-21 Mayıs'ta 2. Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliğimize Gevaş'a davetlisiniz.” diyerek vatandaşları festivale davet etti.

Özel Haber: Mürsel ÖNER

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: Mürsel Öner
Etiketler: Gevaş'ta, “2., Deli, Emin, Bisiklet, ve, Doğa, Şenliği”, yapılacak,
Haber Yazılımı