Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 15:13
 
Gevaş'ta muhtarlar toplantısı
Gevaş’ta muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, “Biz güzel ilçemize ve halkımıza en değerli hizmeti yapacağız, kimsenin bundan kuşkusu olmasın” dedi. Ardından İpekyolu’na geçen Eşbaşkan Avcı, İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Şehsade Kurt ile birlikte Esenler Mahallesi sakinlerini dinledi.
GÜNDEM Haberi
Gevaş'ta muhtarlar toplantısı

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, Gevaş ilçesinde 59 mahallenin muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi. Eşbaşkan Avcı’ya HDP Gevaş İlçe Eşbaşkanları, 31 Mart seçimlerinde HDP’nin Gevaş adayları, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Firoz Özdemir, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Cihan Gümüşlü ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.
Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Şefliği’nde yapan toplantıda muhtarlar, mahallelerinde yaşanan sorunları ve halkın taleplerini akardı. 
Sorun ve taleplerin tek tek not edildiği toplantıda, belediyenin mevcut çalışmalarını anlatarak konuşmasına başlayan Eşbaşkan Avcı, “Bazıları diyor Büyükşehir Belediyesi Gevaş ilçesine hizmet yapmayacak. Biz ilk hizmetimizi buraya yaptık. Ben kendim Ramazan ayında Gevaş’a gelerek, tarım sulama kanalları için onlarca tarlayı gezdim. Gereken çalışmalar için de proje ve çalışma başlattık. İlçeyi kötü koku ve görünümden kurtardık. İlçe çöplüğünü ıslah ederek, yeşil alan çalışması başlattık. Biz güzel ilçemize ve halkımıza en değerli hizmeti yapacağız, kimsenin bundan kuşkusu olmasın. Burada kaç muhtar diyor ki biz HDP’li olduğumuz için bize hizmet yapılmadı. Bu doğru bir yöntem değil. Seçimden sandıktan çıkan sonuca göre hizmet etmeyelim. Herkesime eşit bir hizmet yapalım. Biz 13 ilçenin muhtarları ile 2 ayda bir bir araya geleceğiz. Sizin sorun ve taleplerinizi yerinde dinleyeceğiz. Gelip yerinde göreceğiz. Her gün belediyeye elinizde dilekçeyle gelmeyeceksiniz” diye konuştu.

 

ESENLER MAHALLESİNDE TOPLANTI YAPILDI

Gevaş’ın ardından İpekyolu İlçesi’ne geçen Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Şehsade Kurt ile birlikte Stratejik Plan hazırlığı çalışmaları kapsamında Esenler Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Eşbaşkanlara, HDP İpekyolu İlçe Eşbaşkanı Bahattin Karaman, Genel sekreter Yardımcısı Orhan Şenkaya, ilgili daire başkanları ve şube müdürleri eşlik etti. Taziye evinde düzenlenen toplantıya katılan vatandaşlar, mahallelerinde yaşanan sorunları dile getirerek, Kürtçe eğitim, çocuk parkı, spor kompleksi ve kadınlar için mesleki kurs taleplerini iletti. 
Toplantıda konuşan İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Şehsade Kurt, “Halkımızın haklı talebi olan Kürtçe eğitim talebini karşılamak için projelerimiz var. Tabi öncelikle Kürtçe kreş açmak için girişimlerimiz olacaktır. Ayrıca çocuklar için yakın zamanda Berivan Kültür Merkezi’nde kurslarımız başlayacak” ifadelerini kullandı.

 

'İŞSİZLİK SORUNU BELEDİYE İLE ÇÖZÜLMEZ'

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı ise kentin imar sorununa değindi. Avcı, “Bizim yaptığımız tespitlere göre, Van'da 40 bine yakın insan işsiz. Şimdi belediyede çalışan 3 bin insanı işten çıkartsak ve yeniden 3 bin kişi işe alsak bile 37 bin insan yine işsiz kalacak. Belediye ile bu işsizlik sorunu çözülmez. Belediyenin şuanda personel kotası dolmuş durumda. Yeni birini işe aldığımızda yani kotamızı aştığımız andan itibaren yasal anlamda cezai işlemler uygulanıyor” diye konuştu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Gevaş'ta, muhtarlar, toplantısı,
Haber Yazılımı