Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 15:07
 
Güreş'te Türkiye 1.'liği Van'ın
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2019 faaliyet programında yer alan ve Elazığ Spor Salonunda yapılan Okul Sporları Güreş Müsabakalarına katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Takımı sporcularından Nevroz Demir, 87 kiloda Türkiye birincisi oldu.
SPOR Haberi
Güreş'te Türkiye 1.'liği Van'ın

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, Elazığ’da yapılan ve 45 ilden 201 sporcunun katılımı ile birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne olan Okul Sporları Yıldızlar Güreş Müsabakalarına Van’dan katılım sağlayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü güreşçileri rakiplerini minderde mağlup ederek farklı kategorilerde ilimize 1 Türkiye birinciliği, 1 Türkiye üçüncülüğü ve 1 Türkiye beşinciliği madalyası kazandırdı.

Elazığ Spor Salonunda 45 ilden 201 sporcunun mindere çıkarak rakipleri ile kıyasıya mücadelelerin sergilendiği Okul Sporları Yıldızlar Güreş Müsabakalarına katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü güreşçilerinden 87 kiloda Nevruz Demir, Türkiye birincisi olurken, serbest stil kategorisi 92 kiloda Yusuf Başaran Türkiye Üçüncüsü ve 74 kiloda ise Baran Kara Türkiye beşinciliği madalyasının sahibi oldu.  
Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Antrenörü Cahit Cevizci yaptığı açıklamada; “Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından, Elazığ ilimizin ev sahipliğini yaptığı ve 45 ilden 201 güreşçimizin minderde ter döktüğü, Okul Sporları Yıldızlar Güreş Müsabakalarına bizler de ilimiz adına 8 sporcumuz ile katılım sağladık. Güreşçilerimiz çıktıkları minderden rakiplerini mağlup ederek ilimize 1 Türkiye birinciliği, 1 Türkiye üçüncülüğü ve 1 Türkiye beşinciliği madalyası kazandırdılar. İlimiz adına böyle güzel başarılara imza atarak bizlere bu mutluluğu yaşatan güreşçimizi bir kez daha tebrik ediyoruz. İleriki tarihlerde yapılacak olan diğer müsabakalarda daha iyi dereceler elde edeceğimize inanıyorum. Katıldığımız yarışmalarda bizlerden destekleri esirgemeyen başta il müdürlüğümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Güreş'te, Türkiye, 1.'liği, Van'ın,
Haber Yazılımı