Haber Detayı
05 Mayıs 2017 - Cuma 09:44
 
Gürpınar’da içme suyu ve kanalizasyon çalışması
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerde başlatmış olduğu içme suyu ve kanalizasyon hattı yapım çalışmalarını sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Gürpınar’da içme suyu ve kanalizasyon çalışması

VASKİ, yüzölçümü bakımından Van'ın en büyük ilçesi olan Gürpınar'da bu yılın çalışma sezonunu başlattı. 2017 yılı içerisinde Gürpınar ilçesinde başlatılan çalışmalar sonucunda toplamda 58 bin 500 metre içme suyu hattı yapılırken, ayrıca VASKİ kendi imkanlarıyla da 4 kilometre kanalizasyon hattı yapımını gerçekleştirilecek.
1954 yılından kurulan Otbiçer Mahallesinin muhtarı Nevzat Ortakçı, mahallenin kanalizasyon sorununun çözümü için yaptıkları başvurulara rağmen bugüne kadar yapılmadığını belirterek, “Bu yıl tekrar başvuru yaptığımda, VASKİ mahallemize kendi imkanlarıyla kanalizasyon hattı döşemeye başladı. VASKİ'den bunun dışında bir talebim daha olacak, 30 yıllık içme suyu hattı artık kullanılmaz haldedir. Bu iş içinde başvurumuz oldu. Bunun çözümü için de gerekli çalışma başlatılacağını belirttiler. VASKİ'nin göstermiş olduğu çalışmalar için tüm birimlerine teşekkür ediyorum'' dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Gürpınar’da, içme, suyu, ve, kanalizasyon, çalışması,
Haber Yazılımı