Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 13:07
 
Gürpınar'da proje yarışması düzenleniyor
Gürpınar Belediyesi tarafından düzenlenen “Genç Fikirler Gürpınar’ı İnşa Ediyor” yarışmasıyla Gürpınarlı gençler hayallerindeki Gürpınar’ı kendi elleriyle tasarlayacak.
TEKNOLOJİ Haberi
Gürpınar'da proje yarışması düzenleniyor

Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen projeyle, gençlerin kültürel gelişimine katkı sunulması amaçlanıyor.

Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri, kentleşme, bilişim alanlarında yenilikçi, uygulanabilir, toplum ve şehir yararına olabilecek fikirler ile gençlerin üretime katkı sağlaması ve kendilerini geliştirmelerine fırsat sunulması hedeflenecek.

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ilçenin daha yaşanılabilir hale gelmesi için genç fikirlere önem verdiklerini söyledi.

Bunun için de “Genç Fikirler Gürpınar’ı İnşa Ediyor” projesini hayata geçirdiklerini kaydeden Tanış; “Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak, onları bilime, sanata ve daha da önemlisi üretime, projelerle katılmasını istiyoruz. Bunun için de ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız özellikle de gençlerimiz için böyle bir projeye hazırladık. Gençlerimizin hayal dünyalarındaki Gürpınar’ı projelere yansıtmalarını istiyorum. Umuyorum ki ilçemizin gençleri çok güzel projeler ortaya koyacak ve bizler de o projelerin gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız.”dedi.

Yarışma kapsamında derece elde eden 5 projeye ödüller takdim edileceği de belirtildi. 

/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Gürpınar'da, proje, yarışması, düzenleniyor,
Haber Yazılımı