Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 14:59
 
'Güven Masası' uygulanmaya başlandı
Jandarma Genel Komutanlığınca hayata geçirilen “Güven Masası” uygulaması, Van İl Jandarma Komutanlığı Erciş İlçe Jandarma Komutanlığında başladı.
GÜNDEM Haberi
'Güven Masası' uygulanmaya başlandı

Vatandaşlarla en üst düzeyde iletişim kurulması, taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınması amacıyla vatandaşların güler yüzle, güven verici ve beklentilere odaklanan bir şekilde karşılanarak, hem Jandarma Karakollarında hem de Jandarma Komutanlıkları dışında iş ve işlemleri ile ilgili bilgilendirme yapılabilmesi için Jandarma Genel Komutanlığınca ülke genelinde “Güven Masası” uygulamasının hayata geçirildiği, yetkililer tarafından açıklandı.
Uygulama amacının; "Jandarma-Halk ilişkilerini daha üst düzeye taşımak ve Jandarma Karakollarının vatandaşların gönül rahatlığıyla gidebileceği, şikayet ve ihbarlarını dile getirebileceği, güvenlikle ilgili kaliteli hizmet alabileceği yerler haline getirilmesi olduğu" vurgulanarak, bu kapsamda oluşturulan güven masalarının Jandarma Karakolları girişinde, vatandaşların ilk temas noktası olarak kolaylıkla görebileceği uygun yerlere konulduğu kaydedildi.
Güven Masası uygulamasının Van İl Jandarma Komutanlığı, Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı, Merkez Jandarma Karakolunda faaliyete geçirildiği, diğer Jandarma Karakol Komutanlıklarında da “Güven Masası” kurulması çalışmalarının devam ettiği bildirildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 'Güven, Masası', uygulanmaya, başlandı,
Haber Yazılımı